Aion Bank – Polska instrukcja i logowanie do konta

Przywykliśmy do klasycznego modelu bankowego, w którym za niemal każdą operację finansową realizowaną za pośrednictwem banku uiszczamy ustaloną opłatę. Cena korzystania z karty i prowadzenie konto również ma tendencję wzrostową. Ciężko jest nam wyobrazić sobie inne funkcjonowanie osobistych kont. Rozwój technologii sprzyja wypracowywaniu nowych, a korzystniejszych z punktu widzenia klienta rozwiązań.

Aion Bank prezentuje rewolucyjne i wygodne podejście do bankowości. Czym jest Aion Bank i na czym polega jego innowacyjność? W jaki sposób założyć w nim konto? Czy opłaca się korzystać z jego usług?

Innowacyjny model bankowy

Aion Bank jest instytucją finansową funkcjonującą w świecie cyfrowym. Wprowadza nowy system bankowy oparty na subskrypcjach. W przeciwieństwie do tego, co powszechnie znamy, nie prowadzi swoich placówek w różnych państwach. Działa wyłącznie w obrębie rzeczywistości wirtualnej.

Przedstawiony opis banku może budzić wątpliwości, ale bez obaw. Przedstawiana instytucja finansowa funkcjonuje na bazie belgijskiej licencji bankowej i ubiega się o taką licencję u nas w kraju. Aion Bank pojawił się na polskim gruncie w sierpniu tego roku, wprowadzając powiew świeżości w systemie bankowym. Portfolio Aion Banku zostało nam przedstawione po miesiącu funkcjonowania w Polsce.

Co prawda oferta banku wyklaruje się dopiero za jakiś czas, ale można już wymienić najważniejsze propozycje, które składa nam zarząd tej instytucji. Analogicznie do tego, co proponuje konsumentom w innych krajach, korzystanie z cyfrowego konta w Aion Banku działa na bazie subskrypcji. Rozróżnić można kilka ich typów:

 • Plan Light, który działa całkowicie za darmo;
 • Plan Smart, za którego zapłacimy jedyne 29,99 zł w skali miesiąca;
 • Plan All-Inclusive w cenie 49,99 zł miesięcznie.

Pierwsza kategoria usług gwarantuje użytkownikom korzystanie z najbardziej elementarnych usług bankowych. Warto dodać, że nawet ta opcja uprawnia klientów do bezpłatnego korzystania z bankomatów ulokowanych na całym świecie. Dodatkowym smaczkiem jest wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych. Wybór subskrypcji droższych pakietów zwiększa możliwości konsumentów. Wymieńmy, ot, chociażby możliwość inwestycji w ETF lub praktycznie natychmiastowe przelewy krajowe i zagraniczne.

Wygodne pożyczki w Aion Banku

Aion Bank opracował również bardzo ciekawą i korzystną z punktu widzenia klienta ofertę kredytową. Wymieńmy najkorzystniejsze części składowe tej oferty:

 • możliwość zaciągnięcia pożyczki w wysokości od 500 do 50 000 zł, jeśli korzystamy z tej oferty po raz pierwszy;
 • czas spłaty zaciągniętego kredytu w zależności od zawartej umowy waha się od 3 do 84 miesięcy;
 • kwota o równowartości 5500 zł jest poziomem, do którego bank nie odlicza prowizji;
 • błyskawiczna weryfikacja zdolności kredytowej. Proces odbywa się za pośrednictwem wideoweryfikacji;
 • po pozytywnym rozpatrzeniu klienta pożyczone środki trafiają do niego błyskawicznie, bo w ciągu najbliższych 30 minut od rozpatrzenia wniosku.

Cechy charakterystyczne Aion Banku

Funkcjonowanie tej innowacyjnej instytucji finansowej działa na pograniczu tego, co znamy z klasycznego modelu bankowego i nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez fintech. Oto cechy, które decydują o wyjątkowej specyfice Aion Banku:

 • Nieskomplikowane operacje inwestycyjne. Świetna opcja dla początkujących inwestorów, którzy dopiero uczą się fachu. Za pośrednictwem strony internetowej Aion Banku klienci zyskują szybki dostęp do tarczy inflacyjnej, globalnych inwestycji i nowej rzeczywistości. Mają szansę inwestować w obligacje i akcje globalnych podmiotów.
 • Wielowalutowa karta bankowa. System zaimplementowany w Aion Banku pozwala wpłacać i wypłacać środki w różnych walutach krążących w światowym obiegu. Przewalutowanie, co warto podkreślić, odbywa się bez uiszczania prowizji. To znaczącą wyróżnia Aion Bank na tle konkurencji.
 • MoneyMax. Tego jeszcze nie było. Aion Bank oferuje możliwość skorzystania z tańszych ubezpieczeń, niższych opłat za media i niedrogie zakupy. Pozwala to klientom zaoszczędzić cenne zasoby finansowe.
 • Wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych. Stawka oprocentowania wynosi w okresie promocyjnym ok. 1,5%, co znacznie przewyższa powszechnie obowiązujące.

Założenie konta w Aion Banku jest prostsze niż myślisz!

Kolejną zaletą tego rewolucjonisty wśród instytucji finansowych jest prostota w formalnościach. Tradycyjny model bankowy zakłada otworzenie konta w banku za pośrednictwem wstawiennictwa w oddziale i masą dokumentów do podpisania. W przypadku Aion Banku sprawa jest znacznie prostsza. Mając dostęp do Internetu, wystarczy nam troszkę czasu, dowód osobisty lub paszport oraz smartfon do wykonania zdjęć dokumentów i własnej twarzy.  Stworzenie konta w Aion Banku można zawrzeć w kilku punktach. Oto i one:

 • Pierwszym krokiem, jeśli zdecydowaliśmy się dać szansę modelowi subskrypcyjnemu, jest zawitanie na oficjalnej stronie banku i skorzystanie z opcji promocyjnej. W określonym miejscu wpisujemy swój numer kontaktowy.
 • Po uzyskaniu linku za pośrednictwem wiadomości tekstowej podesłanej na nasz telefon klikamy go i pobieramy dostępną aplikację. Po jej otwarciu zostaje nam wybrać kraj zamieszkania. W widocznym miejscu ujrzymy żółty przycisk “załóż konto”. Klikamy go i przechodzimy do kolejnego etapu.
 • Kolejny etap zakłada wybór profilu. Mamy do wyboru profil indywidualny lub firmowy. Nas interesować będzie indywidualny. Na tym poziomie podajemy podstawowe dane jak adres i numer telefonu. Po przepisaniu specjalnego kodu, który przyjdzie do nas SMS-em, można przejść do realizowania formalności.
 • W trakcie zakładania konta należy również przyjąć kod dostępu. Wymyślamy go i ustawiamy, lecz pamiętajmy, aby nie brzmiał on 123456. Możemy również ustawić zabezpieczenia biometryczne.
 • Po realizacji etapu profilowania przechodzimy do procesu weryfikacji tożsamości. Do tego celu potrzebny jest nam ważny dokument potwierdzający naszą tożsamość.
 • W ramach weryfikacji zostaniemy poproszeni o wykonanie dwóch czynności. Pierwszą jest wykonanie zdjęcia dokumentów i realizacji krótkiego filmiku wideo, na którym realizujemy pewne proste czynności. Drugą jest podesłanie tych materiałów. Proces weryfikacji zajmuje najwyżej 10 minut.
 • Krok trzeci procesu zakładania konta w Aion Banku polega na wypełnianiu szczegółowych danych, w których skład wchodzi wypełnienie specjalnego formularza.
 • Czwarty i ostatni już etap polega na ewentualnym wpisaniu kodu polecającego umożliwiającego korzystanie z określonych pakietów na preferencyjnych zasadach.
 • Wieńczymy proces za pomocą opcji “podpisz umowę”. Na końcowym etapie system generuje nam kartę wirtualną. Mając na to ochotę, możemy poprosić o fizyczną kartę bankową. Wszelkie dokumenty podesłane zostaną na naszą skrzynkę pocztową.

Czy się opłaca?

Ciężko jest napisać coś więcej na temat Aion Banku, ponieważ instytucja ta dopiero co pojawiła się na naszym rynku. Z zagranicy pojawiają się pozytywne komentarze pod adresem tejże instytucji finansowej. Polskim klientom może nie spodobać się konieczność uiszczanie opłaty za wydanie fizycznej karty.

Aion Bank spełni z kolei oczekiwania tych spośród klientów, którzy regularnie podejmują przelewów, szukają możliwości inwestycyjnych i często podróżują w celach biznesowych lub prywatnych. Kolejnym smaczkiem, o którym warto pamiętać, jest wolność od zmieniających się cyklicznie opłat i prowizji sporządzanych w określonych tabelach.