Atak hakerów na Exmo, czyli giełdę kryptowalut z UK

Hakerom udało się na kradzież 5 procent aktywów giełdy Exmo. W tej chwili wstrzymanie są jakiekolwiek działania na platformie.

Atak hakerów na Exmo

Exmo jest giełdą kryptowalut, która swoją siedzibę ma w Wielkiej Brytanii. Hakerom udało się naruszyć warstwę ochronną tej giełdy. W tej chwili zablokowane są wszelkie wypłaty środków.

Eksperci pracujący dla Exmo wykryli w poniedziałek, 21 grudnia, podejrzane aktywności związane z wypłacaniem środków. Chodzi tutaj o bardzo duże ilości środków popularnych cyfrowych walut (Bitcoin), które zaczęły być wysyłane poza gorące portfele platformy.

Szefowa działu ds. rozwoju biznesu w brytyjskiej giełdzie kryptowalut Exmo, Maria Stankevich, dla Cointelegraph przyznała, że nie ma powodów do zbyt dużego panikowania. “Nie jest to nic poważnego”. Kradzież dotyczy wyłącznie 5 procent aktywów, które są na tej platformie. Wszystkie natomiast zimne portfele są jak najbardziej bezpieczne i nie ma powodów do obaw.

Sprawdź więcej artykułów:

Oprócz wspomnianego Bitcoina problem jest związany także z innymi popularnymi cyfrowymi walutami: Ether, Tether, Ethereum Classic, Zcash czy XRP. Ekspertom udało się wykryć także portfele kryptograficzne, które mogły być związane z tym atakiem hakerów. Prośba Exmo została skierowana do pozostałych popularnych, rozwiniętych giełd, aby kontrolowały, czy nie zostały tam przekazane skradzione środki.

Szefowa w giełdzie Exmo nie podała dokładnej skradzionej kwoty, ponieważ nie została ona jeszcze dokładnie przeliczona. W tej chwili priorytetem jest analizowanie, gdzie te środki mogły trafić.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Nie wypłacajcie!

Sprawa została przekazana policji w Londynie. Trwa śledztwo związane z systemem zabezpieczającym, który w tym momencie zawiódł. Exmo zaleciło, aby nie wypłacał środków na portfele platformowe, aż sprawa nie zostanie wyjaśniona. Firma gwarantuje zwrot skradzionych środków.

Dzięki grudniowym zarejestrowaniu platformy przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego firma może działać do lipca 2021 r.

Sprawdź więcej artykułów: