Banca Generali przygotowany na depozyty kryptowalutowe

Włoskie instytucje bankowe coraz szerzej otwierają się na kryptowaluty. Jedną z nich jest Banca Generali, współpracująca z firmami powierniczymi, która na 2021 rok przewiduje uruchomienie usługi dotyczącej walut wirtualnych.

Sprawdź więcej artykułów:

Dlaczego włoskie banki otwierają się na kryptowaluty?

Jeden z największych prywatnych włoskich banków 15 grudnia ogłosił podpisanie umowy o współpracę z przedsiębiorstwem Conio. Zajmuje się ono dostarczaniem nowatorskich rozwiązań związanych z zarządzeniem aktywami cyfrowymi, jak portfele zawierające elektroniczne aktywa.

Usługa Banca Generali ma skupiać się na zapewnieniu swoim klientom deponowania kryptowalut w portfelu Conio. W najbliższej przyszłości nie przewiduje się uruchomienia własnej, bankowej giełdy walut cyfrowych.

Na podstawie umowy, Banca Generali przejmuje część udziałów Conio, mając na celu rozwój przedsiębiorstwa w zakresie usług cyfrowych. Taka operacja spowodowała wzrost kapitału zakładowego firmy branży fintech o 14 milionów dolarów.

Conio to młode przedsiębiorstwo, założone w 2015 roku. Jest prekursorem w zakresie portfeli na kryptowaluty na rynku włoskim. Posiada ono oryginalną, zastrzeżoną technologię powierniczą, przeznaczoną dla sektora bankowego. W portfolio Conio znajduje się współpraca z platformami bankowymi, m.in. Nexi Open Banking czy Hype.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Stosunek światowych banków do kryptowalut

2020 rok wydaje się być przełomowym w podejściu włoskiego sektora bankowego do kryptowalut. Już w marcu Banco Sella rozpoczął handel bitcoinami za pośrednictwem platformy Hype. Umożliwia ona przeprowadzanie transakcji oraz przechowywanie cyfrowych walut.

Podobne podejście wdrożono już w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. O ile w Ameryce Północnej jest ono ogólnodostępne, tak w Niemczech wymagana jest zgoda wydawana przez odpowiedni urząd.

Jak to wygląda w Polsce? Poseł Lewicy Przemysław Koperski przygotował interpelację dotyczącą wprowadzenia kryptowalut do polskich instytucji bankowych. Jednak, co ciekawe, jego projekt nie został jeszcze wprowadzony do bazy danych parlamentu.

Sprawdź więcej artykułów: