Bank niemiecki uruchomił stablecoina, który jest oparty o euro

Szczegóły

Niemiecki bank BVDH w sieci Stellar uruchomił stablecoina euro. Bank uważa, że token jest pierwszym w tym typie produktem, który wydany został przez bankową instytucję. EURB, który dzisiaj wszedł w życie, stworzony został w sieci Stellar we współpracy z firmą o nazwie Bitbond, dostawcę technologii tokenizacji, jak i także powiernictwa aktywów cyfrowych.

Aktywo, które jest w pełni zabezpieczone oraz regulowane przez Europ, nie będzie do handlu na giełdach dostępne z uwagi na wszelkie regulacyjne wymogi oraz także ze względu KYC. Jeśli klient nabyć chce stablecoina, to transfer waluty fiat prowadzony jest na powierniczym rachunku w BVDH. W ogłoszeniu zostało napisane, że twórcy finansowych aplikacji mogą wykorzystać od razu token ten do rozliczenia w danym łańcuchu. Bazowa platforma, która została zbudowana przez Bitbond, daje bankowi kontrolę pełną nad bezpieczeństwem stablecoinów, w tym także nad wszelkimi mechanizmami wybijania oraz spalania.

Sprawdź więcej artykułów:

To już rok badań nad technologią – DLT

BVDH, który założony został w roku 1754, koncentruje się tradycyjnie na instytucjonalnych klientach. Decyzja o wykorzystaniu Bitbonc oraz Stellar (współpracujących od 2019 roku ze sobą) podjęta została po prawie roku badań na technologią o nazwie DLT. Philipp Doppelhammer, który jest dyrektorem zarządzającym wyjaśnił, że zarówno do Stellar, jak i także do Bitbond przyciągnęła na pewno łatwość emisji, jak i także łatwość zarządzania w sieci aktywami.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Phillip Doppelhammer także oświadczył, że pierwszy przypadek wykorzystaniu EURB dotyczył będzie przelewów pieniężnych transgranicznych dla biznesowych klientów połączonych ze spółką SatoshiPay.

Zaś Lukas Weniger, który jest kierownikiem do spraw rozwoju działalności BVDH stwierdził, że brak licencjonowanego banku, który wspiera dzisiejsze monety stabilne jest ich wadą największą.

Niemiecki regulacyjny organ już wydał zgodę na emisję obligacji ztokenizowanych na blockchainie Stellar.

Sprawdź więcej artykułów: