Bank of China zajmuje się tworzeniem portfela na juana cyfrowego

Bank of China właśnie testuje portfel biometryczny sprzętowy pod postacią karty. Aplikacja wykorzystana ma zostać pod kątem płatności cyfrowych wyrażonych w tak zwanych e-juanach. Jednak to jeszcze nie wszystko. System został także rozbudowany o innego rodzaju funkcje. Można tutaj na przykład wymienić funkcje dotyczące służby zdrowia.

Sprawdź więcej artykułów:

Tworzenie portfela na e-juana przez Bank of China

Chińskie teksty dotyczące juana cyfrowego nabierają nadal tempa. Według informacyjnej agencji Xinhua, Postal Savings Bank of China stworzył już prototyp portfelu biometrycznego sprzętowego na same potrzeby projektu.

Portfel biometryczny sprzętowy umożliwia nam łatwą weryfikację samej tożsamości użytkowników przy pomocy czytników papilarnych linii. Obecnie konsumenci, którzy biorąc udział w badaniach dotyczących CBDA w Pekinie również mogą korzystać z nowego oraz testowanego systemu, aby móc uzyskać dostęp chociażby do usług opieki zdrowotnej.

Postal Savings Bank of China już także potwierdziło, że sprzętowy portfel, który znajduje się wciąż na etapie testów, zaprojektowany został w celu zapewnienia dostępu łatwiejszego do CBDC oraz także usług zdrowotnych, szczególnie starszym osobom bez konieczności korzystania ze smartfonów.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

CBDC w Chinach

Wiele na to wskazuje, że juan cyfrowy będzie systemem pierwszym CBDC. który stworzony zostanie przez mocarstwo światowe. Bardzo możliwe, że Chińczycy będą mogli już w tym roku płacić e-juanem.

Warto do tego dodać, że poza tworzeniem sprzętowych portfeli Bank Rolniczy Chin również uruchomił pilotażowy program bankomatów, który obywatelom umożliwia wymianę gotówki na juany cyfrowe.

Kilka miejskich władz wykorzystywało także systemu aidropów oraz do tego loterie jako świetne sposoby na wprowadzenie wczesne elektronicznych płatności w cyfrowej walucie na rynek.

Na pewno będziemy oczekiwać finalizowania tego projektu. Jesteśmy ciekawi efektów końcowych. Na pewno projekt będzie robił spore wrażenie.

Sprawdź więcej artykułów: