Bańka na BTC – czy faktycznie mamy z nią do czynienia?

Bitcoin Millionaire

David Rosenberg, który jest założycielem Rosenberg Research i jest tam głównym ekonomistą ostrzega, że obecnie znów mamy BTC i rynki akcji, które znalazły się w bańce. Według jego przewidywań można się spodziewać bessy, która będzie podobna do tej z roku 2017, gdy spadki były rzeczywiście wyraźne.

Czy mamy bańkę na kryptowalutach?

Wspominany ekonomista w udzielonym nie tak dawno wywiadzie podkreślał, że stara się unikać inwestycji na BTC szczególnie po tym wzrośnie, który nie tak dawno doprowadził walutę do poziomu 30 tysięcy dolarów. Te duże wzrosty jak uważa Rosenberg miały miejsce w krótkim czasie i jest to wydarzenie odbiegające od normy. Przypuszcza on, że możemy mieć do czynienia nawet z największą w historii bańką na BTC.

Już w połowie grudnia starał się ostrzegać, żę BTC jest nadmiernie zatłoczony i jednocześnie kwestia podaży 21 milionów monet także jest błędna, ponieważ po wyczerpaniu limitu i tak protokół będzie można modyfikować, by dalej produkować większą ilość waluty.

Sprawdź więcej artykułów:

Bańka na rynku akcji

W swoim wywiadzie Rosenberg stwierdza, że rynki akcji także znajdują się w bańce. Poszczególne indeksy najważniejszych giełd w jego ocenie znalazły się ponad ich rzeczywistą wartością a w niektórych opcjach szacuje, że to przewartościowanie może być na poziomie nawet około 30%. Dla rynku akcji nieco stabilizacji przynosi jednak sytuacja gospodarcza i ryzyko pęknięcia bańki nie jest aż tak duże. Mimo tego jednak inwestorzy, którzy chcą iść w tym kierunku muszą zdawać sobie sprawę z tego, że swoje środki jednak będą tutaj lokali w bańkę.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

BTC utrzyma poziom

Trzeba jednak podkreślić, że jest grupa ekonomistów., którzy twierdzą coś odmiennego. Między innymi Willy Woo, który zajmuje się kryptowalutami uważa, że BTC już nigdy nie zejdzie poniżej 20 tysięcy a zejście poniżej 24 tysięcy byłoby możliwe wyłącznie przy krachu podobnym do tego jaki mieliśmy w marcu w związku z wydarzeniami dotyczącymi pandemii na świecie. Dlatego jak widać opinie na temat BTC są faktycznie zróżnicowane.

Sprawdź więcej artykułów: