Binance Malta umożliwi handel krypto za waluty tradycyjne

680
Binance pokazuje pierwszą prezentację planowanej zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej

Jak powiedział wczoraj serwisowi Cointelegraph przedstawiciel Binance, kryptogiełda ma plany dopuszczenia w tym roku handlu kryptowalutami za waluty tradycyjne. Taką formę handlu umożliwi osobna platforma zarejestrowana na Malcie.

Binance jest obecnie drugą największą giełdą kryptowalut pod względem dobowego wolumenu obrotu, który w tym momencie wynosi około 1,5 miliarda dolarów.

Choć Bloomberg donosił wczoraj, że Binance “wkrótce umożliwi konwersję cyfrowych tokenów na tradycyjne waluty”, reprezentant giełdy sprostował to w rozmowie z Cointelegraph:

“Binance.com pozostaje giełdą wyłącznie krypto-krypto.”

Przedstawiciel giełdy potwierdził też, że handel krypto-waluty tradycyjne będzie możliwy tylko za pośrednictwem odrębnej lokalnej platformy, którą firma otwiera na Malcie. Reprezentant spółki powiedział również, że Binance Malta najprawdopodobniej rozpocznie od zaoferowania pary Bitcoin-Euro.

Giełda Binance ogłosiła otwarcie biura na Malcie w marcu bieżącego roku, po tym, jak otrzymała list ostrzegawczy od japońskich służb nadzoru finansowego z powodu swojego “niezarejestrowanego statusu”.

W zeszłym tygodniu CEO Binance Changpeng Zhao powiedział w wywiadzie dla Cointelegraph, że jego giełda już otworzyła konto w maltańskim banku, co stanowi pierwszy krok w kierunku umożliwienie handlu parami fiat-krypto. W wywiadzie Zhao mówił również o planach stworzenia tego typu giełda w Ugandzie i Azji.

Z kolei wczoraj w rozmowie z Bloombergiem Zhao powiedział, że Binance planuje otworzenie zatrudniającej setkę osób giełdy w Jersey na Wyspach Normandzkich i już podpisał memorandum porozumienia z władzami w Jersey.

Na początku czerwca Binance ogłosiło również stworzenie kryptowalutowego funduszu o wartości miliarda dolarów i obecnie poszukuje 20 partnerów dysponujących środkami o wartości co najmniej 100 milionów dolarów.