Binance ogłasza nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów za wszelkie informacje na temat hakerów

699
Binance pokazuje pierwszą prezentację planowanej zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej

Największa giełda kryptowalutowa ogłosiła łączną nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów dla każdego, kto dostarczy informacje o planowanych próbach ataku.

Ponadto suma w wysokości 250 000 dolarów zostanie przyznana w zamian za wszelkie informacje dotyczące usiłowania włamania, które miało miejsce konkretnie w dniu 7 marca. W ramach ataku próbowano ukraść prawie 47 milionów dolarów.

Ta próba nie powiodła się z powodu proaktywnych działań Binance, ale giełda oznajmia, że nie zamierza po prostu tylko się bronić.

„Aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności kryptowalutowej, nie możemy grać tylko w obronie. Musimy aktywnie zapobiegać wszelkim atakom hakerów przed ich wystąpieniem, a także śledzić je po fakcie.

Mimo że próba zhakowania Binance w dniu 7 marca nie zakończyła się sukcesem, jest jasne, iż był to wielki, zorganizowany wysiłek. Trzeba rozwiązać ten problem.”

Giełda podaje szczegóły, oznajmiając, że oferuje „nagrodę w wysokości 250 000 dolarów każdemu, kto dostarczy informacje, które doprowadzą do aresztowania hakerów zaangażowanych w usiłowanie włamania na Binance w dniu 7 marca 2018 roku”.

Nagroda ma być wypłacona w binance coinach (BNB). Ekwiwalent kwoty, która została podana w dolarach, ma być mierzony w momencie transferu.

Giełda oznajmia dalej, że „obecnie przeznaczono równowartość 10 000 000 dolarów w rezerwach kryptowalutowych na przyszłe nagrody za ujawnienie wszelkich nielegalnych prób włamania na Binance”.

Według giełdy, informatorzy mogą pozostać anonimowi, jeśli ich jurysdykcja na to pozwala. Ponadto, jeśli więcej niż jedna osoba dostarczy wystarczających informacji, które doprowadzą do aresztowania, nagroda zostanie odpowiednio podzielona.

Tokeny BNB są obecnie warte około 8 dolarów, co daje kapitalizację rynkową blisko 800 milionów dolarów. Moneta jest dość płynna, w ciągu ostatnich 24 godzin obsłużyła obroty w wysokości około 40 milionów dolarów.

Ponieważ równowartość kwoty w dolarach byłaby określona w momencie transferu, cena BNB nie miałaby znaczenia, ponieważ odbiorcy mogliby po prostu ją przekonwertować, gdyby sobie tego życzyli (pod warunkiem, że płynność pozostanie wystarczająca).

O ile nam wiadomo, jest to pierwsza nagroda tego rodzaju. Oczywiście istnieje wiele inicjatyw wynagradzających wyłapywanie błędów oprogramowania, ale nie ma takich, które odnoszą się do tak wyrafinowanych prób włamań.

W tego typu podejściach, które potencjalnie były koordynowane przez wiele osób, wprowadzona nagroda może dodatkowo skłonić uczestników włamań do namysłu i umotywować dezercję.

 

O nieudanym ataku hakerów na giełdę Binance pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.