Binance pokazuje pierwszą prezentację planowanej zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej

268
Binance pokazuje pierwszą prezentację planowanej zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej

Giełda kryptowalutowa Binance po raz pierwszy ujawniła w czwartek, jak będzie wyglądała nadchodząca zdecentralizowana platforma.

Binance, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, ogłosiła w marcu, że planuje uruchomić nowy publiczny blockchain w celu stworzenia Binance Chaina – platformy do transferu i handlowania różnymi zasobami kryptowalutami, która nie posiada scentralizowanego operatora. W tym tygodniu dyrektor generalny Changpeng Zhao po raz pierwszy przedstawił Zdecentralizowaną Giełdę Binance i Binance Chain.

„Dzisiaj chcę się podzielić z wami czymś naprawdę ekscytującym. To będzie pierwsza demonastracja Zdecentralizowanej Giełdy Binance, Binance Chain” – powiedział widzom Zhao.

Dyrektor generalny Binance wyjaśnił, że jego zespół programistów wyprzedza harmonogram. Podczas demonstracji powiedział, iż myślał „że nastąpi to za jeden lub dwa miesiące albo jeszcze później, ale zespół ponownie zakończył prace wcześnie”.

Podczas gdy większość demonstracji stanowi nagranie z terminala wiersza poleceń opatrzone komentarzem jednego z deweloperów Binance Chaina, różne przedstawione działania opisują podstawy emitowania, notowania i handlu aktywami kryptowalutowymi na zdecentralizowanej giełdzie.

Zhao podkreśla, że ​​produkt pozostaje „we wczesnym stadium rozwoju”, dodając, że:

„Jest jeszcze mnóstwo pracy do wykonania, aby przekształcić to w produkt końcowy. Zespół bardzo ostro nad tym pracuje. Niemniej jest to ważny kamień milowy dla Binance Chaina.”

Rzeczywiście, konkurenci Binance – tacy jak giełda kryptowalutowa Huobi – w czerwcu ogłosili podobne plany. Zamierzają sfinansować utworzenie blockchaina typu open source, którego celem będzie przekształcenie się pewnego dnia w autonomiczną zdecentralizowaną platformę.

I choć na rynkach kryptowalutowych istnieją zdecentralizowane giełdy, dane z firmy analitycznej Alethio mówią, że większość z nich ma wbudowany pewien stopień centralizacji.

W rzeczywistości ogólne nastroje związane z bezpieczeństwem zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych ostatnio się pogorszyły. Jest to skutkiem ataku hakerskiego na jedną z nich – giełdę Waves – która straciła fundusze klientów niemal niemal natychmiast po uruchomieniu poprzedzonym półtorarocznym okresem beta-testów.