Bintcoin jako najlepsza opcja inwestycji w postaci długoterminowej lokaty

Bitcoin jako najpopularniejszych wirtualnych walut biję wszelkie rekordy popularności. Ludzie  na całym świecie- coraz częściej w nią inwestują, nawet całe swoje majątki. Czy rzeczywiście według licznych opinii, warto inwestować swój kapitał w Bitcoin’a?
Zobaczmy to na przykładzie poniższego artykułu.

Bitcoin lepszą długoterminową inwestycją od dolara,  złoto, a nawet nieruchomości, tak  wynika z sondażu raportu Genesis Mining

Bitcoin w oczach części tzw. traderów, czyli inwestorów widziany jest jako najlepsze ulokowanie pieniędzy w przeciwieństwie do szeregu innych aktywów tj.:  złota, dolar, zakupu mieszkania.

Wartość Bitcoin’a jeszcze  w 2013 roku wynosiła ledwo co  13 dolarów. Aktualnie przynosi on swoim posiadaczom kolosalne zyski, określana jako  (stopa zwrotu).  Jednak warto sobie postawić pytanie:

Czy obecne wysoka wycena najpopularniejszej kryptowaluty na świecie zmieniły postrzeganie inwestorów na rynku wirtualnego pieniądza?  
W jednym z niedawnych przeprowadzonych badań na rzecz Instytutu badawczego: Genesis Mining – giełdowi analitycy sprawdzali, jak inwestorzy odbierają obecnie klasyczne aktywa jako alternatywy dla długoterminowej inwestycji w BTC.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Co pokazały wyniki badań?

Samo badanie przeprowadzone przez Genesis Mining – dotyczyło  okresu sprzed  5-10 lat. W jego ramach, inwestorzy związani z kryptowalutami odpowiedzieli na zestaw pytań dot. alternatyw wobec  BTC

Cóż takiego się okazało? 

Okazało się, że  Bitcoin uzyskał  oraz dodatkowo  powiększył zdecydowaną przewagę wobec popularnych aktywów długoterminowych

Czyżby rzeczywiście Bitcoin był lepszy niż dolar?

Kurs Bitcoin’a w ciągu tego roku osiągną już pułap na poziomie 165%, który wciąż pnie  się w górę. Co więcej, nie brakuje opinii, że Bitcoin stał się na całym świecie, jedną ze znakomitych długoterminowych inwestycji.

Niestety, jego dynamiczna zmienność, którą odznacza się kryptowaluta często eliminuje ją z pakietu i zapleczu portfela wielu przyszłych, a nawet i stałych inwestorów długoterminowych. Jak się okazuje, amerykańska waluta dolara powszechnie postrzegana jest jako waluta, w której inwestorzy zabezpieczają swoje finanse na przyszłość przed nadejściem  czasów kryzysu finansowego. W opiniach ponad aż 66,3% osób ankietowanych, sam dolar, jest gorszą inwestycją w perspektywie od 5 do 10 lat w porównaniu jej do Bitcoin’a.

Zdaniem analityków z Genesis Mining, przyczyną takiej,  a nie innej opinii pośród inwestorów, opowiada spadek siły nabywczej amerykańskiej waluty z powodu sporej rynkowej inflacji, a  także aspekt finansów, będący ściśle powiązany z olbrzymim długiem publiczny. Z kolei powstające  z tego tytułu koszty- utrzymania dolara, ciągną one dół siłę walutę dolara.

Sprawdź więcej artykułów:

Nieruchomości a Bitcoin, co jest lepsze według inwestorów? 

Nieruchomości to też jeden z dobrze znanych wszystkim – filar długoterminowego lokaty własnego majątku w budynek.
Nie mnie jednak,  jak wykazało badanie, w oczach przeciętnego inwestora powiązanego z rynkiem kryptowalut, to właśnie Bitcoin jest również tutaj tym lepszym wyborem- wariantem inwestycyjnym własnych środków pieniężnych.

Dokonanie takiego wyboru, inaczej inwestycji w Bicoin’a zadeklarowało aż 52% osób ankietowanych. Ponadto nie jest to duża różnica  w proporcjach procentowych. Tym bardziej, jeśli zestawimy te wartości w odsetku inwestycji, liczonego dolarach. Jednakże to i tak jest ona wystarczająca i pewną przesłanką, żeby zasugerować i ewentualnie określić na tę chwilę- stopniową oraz wzrostową tendencję dominacji BTC  w lokatach własnego kapitału.

Warto również pamiętać o horyzoncie inwestycyjnym, który w tym przypadku wynosi około od 5 do 10 lat.

Złoto a kryptowalutowy rynek Bitcoin’a

Złoto, podobnie jak dolar, wypadło równie przeciętnie  i standardowo w porównaniu  do inwestycji w Bitocoin’a – w opiniach wydanych przez krypto inwestorów w przeciągu minionych od 5 do 10 lat.  Metal szlachetny, jakim jest złoto – spotkał się z większym uznaniem niż sam BTC, lecz tylko pośród zaledwie 43% zainteresowanych inwestorów giełdowych oraz prywatnych akcjonariuszy, a także mniejszych graczy finansowych.

Obecnie, na przełomie roku 2020 / 2021 wygląda i kształtuje się-  sytuacja związana z inwestycjami. Jakim  jest  lokowanie własnego kapitału pieniężnego. Czas pokaże, co przyniesienie najbliższa przyszłość, czyli kolejne 10-lecie. Wystarczy tylko uważnie obserwować oraz podejmować mądre decyzje zawczasu.

Sprawdź więcej artykułów: