Bitcoin i jego nowe rekordy. Już kosztuje ponad 100 000 złotych!

Bitcoin z całkiem nowym ATH

Bitcoin już osiągnął nowe ATH. Dokładnie na poziomie 27 625 USD (Bitfines giełda). W momencie gdy jest pisany ten tekst kosztuje o niewiele mniej, ponieważ jest to dokładnie 27 515 USD. Jest to aż jedenaście procent więcej niż jedną dobę wcześniej i siedemnaście procent więcej niż tydzień temu. Na giełdzie polskiej BitBay kosztuje ponad 102 USD.

Nieco lekkie przebudzenie widzimy już także w przypadku samych altcoinów. Ether obecnie kosztuje 653 USD, a więc do przebicia poziomu wynoszącego 677 USD, ile kosztowała kryptowaluta 17 grudnia, a więc pozostało naprawdę niewiele. Oznacza to nic innego jak skok ceny o nieco ponad czterech procent w skali dwudziestu czterej godzin oraz o 0,12 procent w skali tygodnia.

Sprawdź więcej artykułów:

Przyszłe ATH BTC

Razem ze wzrostem ceny rośnie także liczna prognoz bardzo optymistycznych dotyczących kryptowaluty. Dlaczego BTC jednak zaczęło tak mocno drożeć? Wielu ekspertów uwagę zwraca na to, że jest to jedynie powtórzenie cyklu z samego przełomu lat 2016 oraz 2017 oraz także efekt halvingu (zmniejszenie nagrody dla górnika za wykopanie całkiem nowych bitcoin), jaki miejsce miał w miesiącu maju bieżącego roku.

Tyle, że obecnie makroekonomiczne otoczenie bitcoina jest już inne niż parę lat temu. W tle przecież trwa gospodarczy kryzys, który jest spowodowany pandemią COVID oraz samą polityką rządów. Centralne banki swoją politykę luzują oraz także dodrukowują waluty. Duzi inwestorzy z Wall Street coraz częściej (na przykład Microstrategy czy też Square) skupują bitcoiny oraz kryptowalutę traktują jako pewnego rodzaju zabezpieczenie przez spodziewaną dosyć wysoką inflacją.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Powyższą kwestię dokładnie opisała w artykule swoim Agnieszka Czachor. Artykuł znajdziecie tutaj.

Patrząc na to wszystko co się dzieje na rynku, nie możemy wykluczyć, że za rok 1 BTC faktycznie będzie już warte 100 000 USD. Czas pokaże jak to będzie wyglądało w przyszłości. Już nie możemy się doczekać.

Sprawdź więcej artykułów: