Bitcoin prognoza kursu na koniec 2020 roku

Odbywająca się 18 listopada sesja pokazała, że Bitcoin osiągnął najlepszą wartość w roku 2020. Suma przekroczyła 18 000 USD, a wyniosła dokładnie 18 394 USD za monetę. W tym momencie kurs waha się w granicach 17 706 USD, więc jakie wnioski można wyciągnąć z minionej sesji?


Kryptowaluty to wysoce niestabilne i nieregulowane produkty inwestycyjne. Brak ochrony inwestorów w UE. Twój kapitał jest zagrożony.

Wykresy BTC i aktualna sytuacja

Sesja pokazała wzrost wartości Bitcoina o 159 USD, czyli o około 1 procent. Aktualnie wartość waha się w granicach 17 706 USD. Przez dobę waluta straciła około 2 procent, lecz w skali tygodnia zyskała o wiele więcej, bo aż 10 procent.

Sprawdź więcej artykułów:

Ostrzeżenia Token Metrics

Część analityków i inwestorów wróży kolejne sukcesy Bitcoinowi, lecz nie brakuje również osób, które spodziewają się nagłego upadku kryptowaluty. Dyrektor generalny Token Metrics, Ian Balina, uważa, że zgodnie z prognozami Bitcoin może spaść nawet do 14 000 USD. Mimo ciągłego rozwoju, który wydaje się być niezagrożony w najbliższym czasie, trzeba być ostrożnym jeśli chodzi o tę kryptowalutę.

Wyrażając swoją opinię na temat kolejnych lat, wróży jednak, że wartość Bitcoina może wzrosnąć nawet do 45 000 USD. Argumentuje to między innymi wzrostem cen walut cyfrowych centralnego banku.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Czy jest możliwa wartość 100 000 USD za Bitcoina?

Dyrektor generalny giełdy OKCoin, Hong Fang, sądzi, że nie można wykluczać takiej perspektywy. Swoją tezę argumentuje wartością gospodarstw domowych w USA. Część z nich może znaleźć się na rynku BTC jako inwestycja. Ich wartość jest na tyle wysoka, że wpłynie to automatycznie na wartość Bitcoina.

Według Fanga dzielenie popytu przez maksymalny podaż pozwoli na wynik od 56 000 USD do nawet 112 000 USD. Jak się okazuje, to wcale nie jest odległa czasowo wizja, gdyż patrząc na obecne trendy makroekonomiczne może to nastąpić już w przyszłym roku, czyli w 2021.

CEO OKCoin sądzi także, że 1-2 procent globalnej alokacji jest w stanie podnieść wartość Bitcoina nawet do granic od 228 000 USD do 456 000 USD. Ta wizja jest już jednak według Fanga niemożliwa do uzyskania w najbliższym roku, lecz nadchodząca dekada może pozwolić na uzyskanie takiego wyniku.

Sprawdź więcej artykułów: