Bitcoin w elektronicznych portfelach 10% Brytyjczyków

Rosnąca popularność aktywów cyfrowych sprawiła, że coraz częściej stają się one przedmiotem inwestycji ludzi z całego świata. W związku z takim rozwojem sytuacji dwie z czołowych firm zajmujących się badaniem rynku przeprowadziły ostatnio badania dotyczące postrzegania kryptowalut przez ludzi w ostatnim czasie. W badaniach prowadzonych przez AltFi i Opinium wzięło udział 2000 dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Ankieta dotyczyła głównie wpływu pandemii koronawirusa na sytuację finansową badanych. Większość z osób odpowiedziało, że obecny stan gospodarki światowej sprawił, że zaczęli inwestować w aktywa cyfrowe rezygnując tym samym z aktywów materialnych.

Sprawdź więcej artykułów:

10% Brytyjczyków kupiło Bitcoina

Badanie przeprowadzone przez Opinium i AltFi zawężało się jedynie do kryptowalut, w tym najsłynniejszej z nich, czyli Bitcoina. Mimo, iż procent tegorocznych ankietowanych inwestujących w BTC wydaje się niewielki i wynosi jedynie 10 punktów procentowych to i tak stanowi spory wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. W badaniu z 2019 roku tego typu inwestycje deklarowało jedynie 5,3% ankietowanych.

Z dalszej części badania zapytano również z jakich platform korzystali nowi kryptowalutowi inwestorzy. Największa popularnością cieszyły się Revolut oraz Freetrade, a 28% z badanych swoje bitcoinowe zakupy poczyniło za pomocą Apple Pay i Google Pay.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Londyn coraz bardziej ufa Bitcoinowi

Najmniej zaskakującym wynikiem badań jest oczywiście miasto, z którego pochodzi większość osób inwestujących w kryptowaluty. Jest to oczywiście stolica Wielkiej Brytanii – Londyn. Aż 25% ze wszystkich deklarujących zakup BTC pochodzi właśnie w Londynu. Co ciekawe miejscem najmniej przyjaznym kryptowalutom jest Plymouth. Jedynie jeden ankietowany inwestujący w Bitcoina okazał się być mieszkańcem tego miejsca.

Nie zaskakuje również fakt, że inwestycję w kryptowaluty podejmują głównie młodzi ludzie, znajdujący się w przedziale wiekowym 18-34. Starsze pokolenia nieufnie podchodzą do nowego sposobu lokowania środków. Osoby powyżej 55 roku życia stanowią jedynie 1% ankietowanych zainteresowanych zakupem BTC. Taki stan rzeczy wynika z preferencji starszych inwestorów, którzy o wiele bardziej ufają kruszcom takim jak złoto niż niematerialne aktywa cyfrowe.

Sprawdź więcej artykułów: