“Bitcoin za 250 tysięcy dolarów w ciągu czterech lat” – nowy cel cenowy BTC według Tima Drapera

1271
Bitcoin znów za 7000 dolarów i nie traci pędu

Znacząca, bo wynosząca od wczoraj aż 1300 dolarów, korekta ceny Bitcoina dała początek nowym optymistycznym prognozom na najbliższe lata. Jedna z ostatnich – i najbardziej śmiałych – pochodziła od magnata inwestycyjnego Tima Drapera, który podczas wygłoszonej przedwczoraj przemowy przewidywał, że Bitcoin osiągnie cenę… 250 tysięcy dolarów za coina.

Podczas konferencji Blockchain zorganizowanej przez Uniwersytet Drapera w kalifornijskim San Mateo, znany z udanych inwestycji w Bitcoina miliarder przekonywał zgromadzoną publiczność, by uwierzyła, że podane przez niego niebotyczne prognozy się ziszczą.

Wpatrując się w podręczną “szklaną kulę”, Draper wieszczył:

“Myślę, że Bitcoin osiągnie do roku 2022 cenę 250 tysięcy dolarów. […[ Uwierzcie mi, tak będzie – pomyślą, że zwariowaliście, ale to się już zaczęło, to będzie niesamowite!”

Chociaż prognozy Drapera nie zostały odebrane z entuzjazmem przez słuchaczy, coś z jego przewidywań może sprawdzić się w perspektywie średnioterminowej. W roku 2014, gdy cena BTC wynosiła poniżej 320 dolarów, Draper poprawnie przewidział, że w 2017 roku cena przekroczy 10 tysięcy dolarów za coina.

Wywołany przez deklarację Drapera entuzjazm mediów umiejętnie podgrzewał jego syn Adam – również inwestor – nazywając ojca z powodu odwagi jego przewidywań “legendą”:

W tym tygodniu mogliśmy być również świadkami podobnie śmiałych deklaracji pochodzących od Toma Lee – współzałożyciela Fundstrat Global Advisors. W czwartek Lee w wypowiedzi dla CNBC podtrzymał swoją wcześniejszą deklarację o  cenie BTC osiągającej przed końcem roku 25 tysięcy dolarów.