BitMEX – Rejestracja Opinie

Można zauważyć, że giełdy kryptowalutowe pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Jednak niewiele może się cieszyć taką pozytywną opinią jak chociażby BitMex. Jest to platforma handlu pochodnymi instrumentami, które są nieco zbliżone do słynnej giełdy Forex. Warto na pewno jej historię poznać, a do tego twórców, wszelkie zasady działania oraz inne informacje, które są oczywiście niezbędne do rozpoczęcia przygody bezpośrednio z handlem kryptowalutami.

Historia kryptowalutowej giełdy BitMEX

Handlowa platforma oraz także giełda kryptowaluta BitMEX wystartowała w roku 2014. Twórcami tego przedsięwzięcia innowacyjnego są:

  • Ben Delo – współzałożyciel firmy, programista, matematyk oraz przedsiębiorca. Został uznany na najmłodszego miliardera brytyjskiego, który zbudował swój majątek samodzielnie. Między innymi pracował dla J.P. Morgan oraz dla IBM,
  • Arthur Hayes – współzałożyciel oraz CEO firmy, przedsiębiorca bardzo doświadczony, który się dorobił fortuny na handlu właśnie kryptowalutami,
  • Samuel Reed – współzałożyciel oraz dyrektor do spraw technologii w firmie, ekspert w zakresie tworzenia internetowych aplikacji.

Tak naprawdę to giełda BitMEX jest częścią przez nich założonej firmy HDR Global Trading Limited mająca siedzibę w Hongkongu. Jest oparta na technologii peer-to-perr. Jest to platforma uznawana za jedno z zaawansowanych najbardziej oraz także profesjonalnych rozwiązań do handlu kryptowalutami. Liczba użytkowników giełdy BitMEX tego powodu rośnie niemal każdego dnia, co na pewno stabilizuje oraz utwierdza jej bardzo silną pozycję na rynku.

Sprawdź więcej artykułów:

Działanie giełdy kryptowalutowej BitMEX

Platforma oraz giełda BitMEX jest raczej przeznaczona dla inwestorów bardziej doświadczonych niż dla osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę w tejże branży. Na stronie jest używana bardzo fachowa terminologia, a sam sposób działania tejże platformy wymaga zarówno doświadczenia, jak i także określonej wiedzy.

Giełda BitMEX opiera się na finansowych spekulacjach z wykorzystaniem finansowej dźwigni o wartości maksymalnej wynoszącej x100. Oznacza to nic innego jak to, że inwestor przeznaczyć może niewielką sumę oraz także „pożyczyć” środki finansowe w celu zwiększenia zysków potencjalnych z zakupu lub też ze sprzedaży kryptowalut.

Działalność na tejże platformie skupia się raczej wokół inwestycji krótkoterminowych w kontrakty, które wykazują z kolei bardzo duży potencjał zysku. Transakcje tego typu jednak niosą ze sobą spore ryzyko straty, właśnie dlatego nie są polecane inwestorom początkującym. Osoby z kolei, które mają już w handlu kryptowalutami doświadczenie, mogą docenić szybko korzyści, które niesienie ze sobą właśnie giełda BitMEX.

Na platformie handlować można kilkoma walutami podstawowymi: Bitcoin (dźwignia maksymalna finansowa: x100), Ethereum (x50), EOS (x20), Litecoin (x33,33), Ripple (x20), TRON (x20), Bitcoin Cash (x20) oraz Cardano (x20).

Kryptowaluta, która służy do rozliczeń to na pewno Bitcoin, które na giełdzie odpowiednim jest XBT. Wartość kontraktów przeliczana jest w celu ujednolicenia na amerykańskie dolary.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Rejestracja, weryfikacja oraz bezpieczeństwo na giełdzie BitMEX

W rejestracyjnym formularzy wystarczy, że podamy swoje imię, nazwisko, e-mail, kraj zamieszkania oraz także hasło. Sama działalność na platformie rozpocząć można po weryfikacji pomyślnej adresu e-mail.

BitMEX również udostępnia możliwość weryfikacji dwuetapowej przy wykorzystaniu aplikacji Google Authenticator, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mogą zabezpieczyć w jeszcze lepszy sposób swoje fundusze przed atakiem potencjalnym hakerów. Nie ma także możliwości osiągnięcia ujemnego salda konta, a sama platforma nie obraca swoich klientów środkami.

Pomimo obecności prowizji i opłat, platforma ta jest uznawana na jedną z platform najbardziej przystępnych cenowo. Większość opłat za transakcje bezpośrednio jest zależna od sposoby otwarcia czy też zamknięcia pozycji. Wynosić może albo 0,025 procent, albo 0,075 procent od wartości konkretnej pozycji.

BitMEX Opinie użytkowników

Sprawdź więcej artykułów: