BitPanda – kupuj kryptowaluty przez Skrilla lub Netellera

1326

BitPanda to kolejna polecana przez nas strona, na której można kupić kryptowaluty.

Jest kilka rzeczy, które wpływają na atrakcyjność oferty BitPandy. Przede wszystkim, weryfikacja nie trwa tak długo jak na innych portalach, dlatego że zajmują się nią specjalne oddelegowane do tego zadania firmy. Po drugie, właściciele Skrilla lub Netellera na pewno ucieszą się z faktu, że mogą użyć swoich środków zdeponowanych na tych portfelach do zakupu kryptowalut.

Warto wiedzieć, że BitPanda nie jest klasyczną giełdą, tylko prędzej kimś w rodzaju pośrednika. Jednak dosyć bogata oferta coinów (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Dash) pozwoli Ci wybrać coś dla siebie i używać tej giełdy zamiennie z BitBay.

  1. Rejestracja na BitPanda
  2. Weryfikacja, ustawianie zabezpieczeń
  3. Zakup kryptowalut

 

Etap 1.: Rejestracja na BitPanda

Przejdź najpierw na stronę BitPandy przez poniższy przycisk:

Następnie kliknij „Sign up” lub „Get started” na głównej stronie:

Później wystarczy tylko, że wpiszesz swój adres e-mail i rozwiążesz prostą łamigłówkę matematyczną:

Twoje konto zostało założone, jednak czeka nas jeszcze trochę pracy! Po wejściu na swoje konto pocztowe i potwierdzeniu rejestracji na BitPanda, zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz ustawić hasło do swojego konta:

Po zaznaczeniu pola przy „I have read…” i kliknięciu „Finish Registration” Twoje konto zostanie oficjalnie założone!

 

Etap 2.: Weryfikacja, ustawianie zabezpieczeń

Już od samego początku chcielibyśmy Cię przekonać, byś włączył dwustopniową weryfikację przez Google Authenticator. Znajdziesz ją, klikając w w przycisk „Security”:

Ściągnij na swój telefon aplikację „Google Authenticator” ze sklepu Apple lub Google play i zeskanuj kod QR widoczny po prawej stronie. Otrzymasz regularnie zmieniający się ciąg cyfr, który będziesz używał przy każdym logowaniu na swoje konto. Nie zapomnij wpisać aktywnego ciągu cyfr po raz pierwszy w pole „2FA Code” i kliknąć „Ok, I have scanned…”, by zakończyć proces ustawiania dwustopniowej weryfikacji.

Po tym kroku możemy wreszcie zająć się weryfikacją naszego konta. Jak już wcześniej pisaliśmy, nie jest to tak długi proces, jaki widzimy w przypadku wielu innych giełd. Za chwilę przekonasz się dlaczego.

Całą weryfikację będziemy przeprowadzać w zakładce „Verification”. Są trzy etapy, Bronze, Silver i Gold, które trzeba przejść, by odblokować całe konto, jednak już nawet poziom Bronze pozwala Ci zainwestować pierwsze 50 €.

Zacznij od wpisania swojego numeru telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem PIN:

W kolejnym oknie zakończ weryfikację Bronze, wpisując kod, który otrzymasz na swój telefon komórkowy.

Jeśli ten etap zostanie zakończony, pojawi Ci się możliwość weryfikacji Silver. Tutaj wystarczy jedynie, byś wpisał swoje dane osobowe i kliknął przycisk „Submit”.

Wreszcie będziesz mógł rozpocząć weryfikację Gold. To własnie tutaj zobaczysz ogromną różnicę między BitPandą a innymi portalami kryptowalutowymi. Prawie każda strona prosi Cię o wysłanie skanu dokumentów, które następnie weryfikuje przez kilka dni, a czasami nawet tygodni.

Tutaj nie musisz wysyłać żadnych skanów dokumentów. Wystarczy ci tylko sam dokument oraz kamerka w laptopie.

BitPanda korzysta z trzech firm zapewniających weryfikację klientów: IdentityTM, IDNow i verify-U. Wystarczy, że rozpoczniesz weryfikację w jednej z nich.

Pokażemy Ci, jak wygląda cały proces w IDNow:

Po przejściu do zakładki IDNow kliknij na „Start verification with IDNow”.

Następnie przeczytaj ostrzeżenie i zaznacz pole przy „I agree with the above conditions.”, żeby zostać przeniesionym na zewnętrzną stronę, która wygląda następująco:

Jeśli domyślnie miałeś zaznaczoną po lewej opcję „Smartphone & tablet”, to jeśli siedzisz przy komputerze, zaznacz „Computer & webcam”.

Do weryfikacji będziesz potrzebował:

  • Znajomości języka angielskiego,
  • Poprawnego numeru telefonu wpisanego na samym początku rejestracji na BitPanda,
  • Działający webcam,
  • Dokument potwierdzający Twoją tożsamość (czasami proszą o paszport).

Po kliknięciu „Start identification” zostaniesz przeniesiony na stronę z kamerką i będziesz musiał poczekać, aż członek supportu IDNow połączy się z Tobą, by sprawdzić Twoją tożsamość. Zwykle cały proces, również z czasem oczekiwania, zajmuje około godziny, jednak BitPanda staje się coraz bardziej popularna w środowisku kryptowalut i czas ten może się wydłużyć.

Nadal jednak jest to duża szybszy proces, niż regularna weryfikacja, którą widzimy na większości giełd.

 

Etap 3.: Zakup kryptowalut

Jeśli zakończyłeś weryfikację, to pozostaje Ci już tylko zakup wybranej przez siebie kryptowaluty.

Możesz to zrobić poprzez przycisk „Buy” w górnej części strony. Zostaniesz wtedy przeniesiony do takiego okna:

Pamiętaj, że Twój portfel na BitPandzie przechowuje środki w euro. Jeśli więc będziesz wpłacał jakąkolwiek inną walutę, to zapłacisz również za jej przewalutowanie na euro.

Tak naprawdę wszystkie opcje wpłaty różnią się między sobą, również pod względem szybkości transakcji. Dlatego przelewy bankowe mogą iść nawet kilka dni, jednak wspomniane na początku Skrill i Neteller natychmiastowo wysyłają środki do BitPandy i możesz dużo szybciej rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami.

 

 

Na sam koniec tego artykułu chcielibyśmy przypomnieć o ważnej zasadzie, która powinna towarzyszyć Ci w każdym momencie przebywania w Internecie: zasadzie zerowego zaufania.

Po pierwsze, pamiętaj, by zadbać o bezpieczeństwo swojego konta. To oznacza wprowadzenie wyżej wymienionej podwójnej weryfikacji na każdym koncie pocztowym czy na każdej giełdzie, z której korzystasz (wiele z nich posiada tę opcję).

Po drugie, uważaj na kradzież Twoich danych osobowych poprzez „phishing”. Dokładnie sprawdzaj maile, które do Ciebie przychodzą, i nie klikaj w przypadkowe linki. Jeśli jest to oficjalny mail od BitPandy (ponieważ zakładasz w danym momencie konto i poprosili Cię mailowo o aktywację lub jesteś w trakcie zakupu/przelewu kryptowalut), jesteś bezpieczny. Zalecamy jednak wzmożoną ostrożność przy klikaniu w odnośniki, które otrzymujesz na swoją skrzynkę pocztową.

Wreszcie chcielibyśmy wspomnieć, że nawet najbardziej poważane giełdy mogą stać się ofiarami ataku hakerskiego. Takie sytuacje zdarzały się w przeszłości, zdarzają się również i dzisiaj. Niestety żyjemy w czasach, w których wszystkie instytucje finansowe są nieprzerwanie narażone na takie zagrożenia. Nie inaczej jest z ogromnym rynkiem kryptowalut, który obraca już ponad 700 miliardami dolarów. Taka kwota przyciąga wiele nieuczciwych jednostek.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Internet nie jest bezpiecznym miejscem. Z tego powodu wiele osób używa giełd tylko do zakupu i sprzedaży monet, a swoje kryptowaluty przechowuje metodą „cold storage”, czyli na zewnętrznych narzędziach niepodłączonych do Internetu. Nie zrzucasz wtedy odpowiedzialności na osoby trzecie (zasada zerowego zaufania!), tylko sam zabezpieczasz swoje środki. Oprócz ciebie samego, nikt inny nie ma dostępu do fizycznego portfela, na którym trzymasz kupione kryptowaluty.

Jeśli chciałbyś się bliżej przyjrzeć takiemu sposobowi na przechowywanie swoich środków, polecamy dwa portfele, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę:

 

Crytodemy.pl życzy Ci tanich zakupów i wysokich zwrotów!