Bitpanda w Polsce – inwestycje w wysokości 10 mln euro

Europejska platforma inwestycyjna zaplanowała wyłożenie 10 mln euro na inwestycje w Polsce. Bitpanda zamierza założyć Centrum Technologii i Innowacji z siedzibą w Krakowie i zamierza zatrudnić aż 300 ekspertów.

Bitpanda – inwestycja za 10 mln euro dla 300 etatów

Austriacki fintech ogłosił wczoraj plany inwestycyjne odnośnie do Polski na konferencji prasowej. Bitpanda chce zainwestować w Polsce co najmniej 10 mln euro. Cel inwestycji to Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie, a najciekawsze jest to, że Centrum ma zatrudniać więcej osób, niż Bitpanda zatrudnia obecnie. Przy 280 pracownikach z 50 krajów Bitanda chce dokoptować 300 osób.

Bitpanda obecnie oferuje już nie tylko handel kyptowalutami, ale również metalami szlachetnymi. Co ważne, podmiot jest całkowicie wiarygodny, działający pod nadzorem austriackiego Urzędu Nadzoru (FMA). Posiada PSD2 – licencję dostawcy usług płatniczych i jest konkurencyjnym usługodawcą dla Robinhood i Revolut.

Sprawdź więcej artykułów:

Przyszłościowe plany Bitpandy

Eric Demuth, współzałożyciel i CEO Bitpandy wypowiada się o swojej firmie jako o podmiocie specjalizującym się w przełamywaniu barier blokujących postęp w demokratyzacji inwestycji. Bitpanda pragnie zatrudnić 300 nowych ekspertów, ponieważ wyznacza kierunki rozwoju w swojej branży i stawia na rozwijanie prawdziwych innowacji w różnych miejscach Europy.

Kraków został wybrany z kilku powodów, m.in. ze względu na położenie blisko Wiednia, ale także ze względu na możliwości pozyskania do współpracy światowej klasy deweloperów. Włodarze Bitpandy liczą na przyciągnięcie poprzez Centrum Innowacji młodych i utalentowanych pracowników, którzy przyczynią się do rozwoju platformy i branży.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

– Chcemy coraz szybciej wprowadzać innowacje oraz mieć możliwość spojrzenia na nasze rozwiązania z nowej perspektywy(…) – mówi  Christian Trummer, współzałożyciel i CTO Bitpandy.

Według niego ma to zasadnicze znaczenie dla rozwoju firmy, która pragnie się skupiać na znoszeniu barier rynkowych. Ponadto Trummer wierzy, że Centrum będzie w stanie przyciągnąć najlepszych specjalistów z rejonu i nie tylko, w tym deweloperów beckend, inżynierów od uczenia maszynowego, QA, Scrum masterów, ale także właścicieli produktów.

Bitpanda w tym tygodniu uruchomiła swoje usługi także po polsku, a ogólnie ma ponad 1,5 mln użytkowników.

Sprawdź więcej artykułów: