Bliźniacy Winklevoss: Bitcoin będzie wart 320 000 $

3350
Tyler Winklevoss: Bitcoin spełnia funkcje złota lepiej… niż samo złoto

Na tym etapie nie musisz zobaczyć filmu „The Social Network”, żeby dowiedzieć się kim są bliźniacy Winklevoss. Ich nieustające poparcie dla bitcoina doprowadziło do stworzenia popularnej giełdy kryptowalut Gemini, a ich ostatnie słowa dotyczące rzekomego nadchodzącego wzrostu bitcoina czynią z nich jednych z największych na świecie zwolenników cyfrowej waluty.

W ostatnim tygodniu bitcoin i jego kryptokuzyni stracili część swojej popularności. Spadki cen się powtarzały, a wielu zastanawiało się, czy bitcoin był w rzeczywistości bańką, która w końcu pękła.

Od tego czasu ceny kryptowalut odbiły się nieco. Obecnie bitcoin jest sprzedawany za 8508 dolarów – o ponad 1700 dolarów drożej niż dwa dni temu.

Pomimo napotykania wielu przeszkód, Tyler i Cameron Winklevoss pozostają lojalni wobec bitcoina i czują, że hossa jeszcze się nie skończyła. Przewidują, iż w ciągu najbliższych kilku lat bitcoin i kryptowaluty ogólnie osiągną 40-krotność obecnej kapitalizacji. Rynek byłby wtedy wart 5 bilionów dolarów.

Cameron Winklevoss: „Lepszy od złota we wszystkich dziedzinach”

Podczas czatu z CNBC, Cameron wyjaśnił:

„Biorąc pod uwagę wyłącznie bitcoina… Wierzymy, że BTC zastąpi złoto. Uważamy, że to lepsze złoto, jeśli spojrzeć na właściwości pieniędzy. A co czyni złoto „złotem”? Jego rzadkość. Podaż bitcoina jest stała i ograniczona, co jest lepsze niż zwykły niedobór. [BTC] jest bardziej przenośny, bardziej elastyczny, bardziej wytrzymały. Jest lepszy od złota we wszystkich dziedzinach.”

Kontynuował, mówiąc że bitcoin ma obecnie kapitalizację rynkową wynoszącą 100 miliardów dolarów, a ostatnie spadki jego ceny stworzyły najlepszą „okazję do kupna”. Odniósł się do złota po raz kolejny, mówiąc, że jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie 7 bilionów dolarów. Podkreślił, że w pewnym momencie wartość ta była znacznie niższa i upłynęło trochę czasu, zanim złoto osiągnęło obecny status. Cameron twierdzi, że bitcoin jest nadal bardzo niedocenianym zasobem, który wzrośnie do poziomów około 30 lub 40 razy większych (zbliżając się do wartości złota), ponieważ ludzie zaczynają w pełni rozpoznawać jego właściwość „przechowywania wartości”.

Tyler, brat Camerona, również włączył się w dyskusję, mówiąc że krytycy bitcoina po prostu „nie mają wyobraźni”.

„Istnienie krytpowalut nie jest tak naprawdę ważne dla transakcji między ludźmi, ale gdy handlować będą maszyny z maszynami, skorzystają one z protokołów takich jak Bitcoin i Ethereum. [Maszyny] nie będą otwierać rachunków w JP Morgan – zostały one wymyślone przez bankierów zanim powstał Internet. Próba użycia ich jako systemu płatności w Internecie to w najlepszym razie kwadratowy kołek w okrągłej dziurze.”

Pozytywny wpływ regulacji

Ceny bitcoina i kryptowalut mogły spaść ze względu na ostatnie groźby powszechnej regulacji. Wartość kryptomonet odbiła jednak po tym, jak kilka dni temu przywódcy Senatu USA przeprowadzili przesłuchanie w sprawie handlu kryptowalutami, aby omówić, jakie działania wymagają nowego ustawodawstwa i monitorowania przez rząd.

Chociaż ogólnie panuje paniczny strach przez regulacjami, Tyler i Cameron twierdzą, że będą one mieć pozytywny wpływ, który jest ignorowany przez wiele osób.

„Technologie te nie mogą rozwijać się i wzrastać bez przemyślanych regulacji, które połączą je z finansami” – powiedział Tyler. „Tak długo, jak jurysdykcje pozostaną we właściwej równowadze, uważamy, że przyniosą korzyść i będą stanowić ogromną szansę dla kryptowalut”.