Po ostatnim znacznym spadku kursu BTC, nastąpił skok do poziomu powyżej 18 000 USD za monetę. Według dyrektora technicznego platformy Glassnode cena najstarszej kryptowaluty może wzrosnąć nawet 10- krotnie.
Cena za którą można aktualnie zakupić Bitcoina to około 18 400 USD za jedną monetę. Pośród inwestorów na rynku nadal dominuje chciwość.
Co najmniej 10-krotny wzrost ceny Bitcoina
Pozytywne prognozy na rynku dla jednej z najstarszych kryptowalut. Niedawno można było przeczytać wypowiedź dyrektora technicznego platformy Glassnode, która jest odpowiedzialna za analizę danych, które występują na blockchainach. Rafael Schultze-Krafta twierdzi, że wszystko wskazuje na następne, szaleńcze wzrosty ceny Bitcoina.
Sprawdź więcej artykułów:
- Cena Cardano czy w 2021 roku będzie nowy rekord?
- Luksusowe zakupy za Bitcoin. Za co można zapłacić bitcoin
Badacz ten uważa, że kurs BTC wzrośnie nawet 10-krotnie. Swoje przypuszczenia opiera na porównaniu wyników podczas hossy z 2017 roku. Wykazał on, gdzie zapewne zatrzyma się Bitcoin.
Rafael Schultze-Kraft uwzględnił między innymi NUPL, a więc różnicę między niezrealizowaną stratą, a niezrealizowanym zyskiem. Według dyrektora technicznego od szczytu sprzed trzech lat wartość ta wzrosła aż o 78%.
Zauważył też, że w czasie byczego rajdu wzwyżka wyniosła 1 400%. Jeśli miało by to miejsce również teraz, to cena BTC wynosiłaby aż 286 000USD.
Równo 10 lat temu urwał się kontakt między społecznością pierwszej kryptowaluty a Satoshim Nakamoto. Do dziś nie wiadomo kim był twórca Bitcoina, wiadomo, że posługiwał się pseudonimem, a jego prawdziwe imię i nazwisko pozostaje nieznane do dziś. Na początku bardzo aktywnie udzielał się na forum dyskusyjnym dotyczącym Bitcoina, ale w 2010 roku po dodaniu ostatniego wpisu ślad po nim się urwał.
Mimo iż Nakamoto już więcej nie dał o sobie znać to jego kryptowaluta osiągnęła wielką popularność. W chwili obecnej kupowana jest głównie przez inwestorów i duże instytucje, a jej cena wynosi 19 000 USD za jedną monetę.
Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:
Blockchain, czyli sektory, które korzystają z technologii łańcucha bloków
Blockchain, czyli technologia łańcuchu bloków odpowiada za przechowywanie i przesyłanie informacji, które dotyczą transakcji przeprowadzanych w internecie. Jej fundament stanowi księga rachunkowa, gdzie zawarte są informacje dotyczące transakcji.
Korzyści płynące z blockchain:
- decentralizacja
- duży poziom dokładności
- przejrzystość
Sprawdź więcej artykułów:
Zostaw odpowiedź