Cena Bitcoina będzie co najmniej 10-krotnie wyższa!

Po ostatnim znacznym spadku kursu BTC, nastąpił skok do poziomu powyżej 18 000 USD za monetę. Według dyrektora technicznego platformy Glassnode cena najstarszej kryptowaluty może wzrosnąć nawet 10- krotnie.

Cena za którą można aktualnie zakupić Bitcoina to około 18 400 USD za jedną monetę. Pośród inwestorów na rynku nadal dominuje chciwość.

Co najmniej 10-krotny wzrost ceny Bitcoina

Pozytywne prognozy na rynku dla jednej z najstarszych kryptowalut. Niedawno można było przeczytać wypowiedź dyrektora technicznego platformy Glassnode, która jest odpowiedzialna za analizę danych, które występują na blockchainach. Rafael Schultze-Krafta twierdzi, że wszystko wskazuje na następne, szaleńcze wzrosty ceny Bitcoina.

Sprawdź więcej artykułów:

Badacz ten uważa, że kurs BTC wzrośnie nawet 10-krotnie. Swoje przypuszczenia opiera na porównaniu wyników podczas hossy z 2017 roku. Wykazał on, gdzie zapewne zatrzyma się Bitcoin.

Rafael Schultze-Kraft uwzględnił między innymi NUPL, a więc różnicę między niezrealizowaną stratą, a niezrealizowanym zyskiem. Według dyrektora technicznego od szczytu sprzed trzech lat wartość ta wzrosła aż o 78%.

Zauważył też, że w czasie byczego rajdu wzwyżka wyniosła 1 400%. Jeśli miało by to miejsce również teraz, to cena BTC wynosiłaby aż 286 000USD.

Równo 10 lat temu urwał się kontakt między społecznością pierwszej kryptowaluty a Satoshim Nakamoto. Do dziś nie wiadomo kim był twórca Bitcoina, wiadomo, że posługiwał się pseudonimem, a jego prawdziwe imię i nazwisko pozostaje nieznane do dziś. Na początku bardzo aktywnie udzielał się na forum dyskusyjnym dotyczącym Bitcoina, ale w 2010 roku po dodaniu ostatniego wpisu ślad po nim się urwał.

Mimo iż Nakamoto już więcej nie dał o sobie znać to jego kryptowaluta osiągnęła wielką popularność. W chwili obecnej kupowana jest głównie przez inwestorów i duże instytucje, a jej cena wynosi 19 000 USD za jedną monetę.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Blockchain, czyli sektory, które korzystają z technologii łańcucha bloków

Blockchain, czyli technologia łańcuchu bloków odpowiada za przechowywanie i przesyłanie informacji, które dotyczą transakcji przeprowadzanych w internecie. Jej fundament stanowi księga rachunkowa, gdzie zawarte są informacje dotyczące transakcji.

Korzyści płynące z blockchain:

  • decentralizacja
  • duży poziom dokładności
  • przejrzystość

Sprawdź więcej artykułów: