Cena Cardano czy w 2021 roku będzie nowy rekord?

Cena Cardano osiąga tygodniowe zamknięcie powyżej długoterminowego obszaru znajdującego się na poziomie 0,166 USD. Zamknięcie go może wskazywać, iż ADA być może przesunie się powyżej kierunku 0,21-0,26 USD.

Cardano – opór

Cardano wzrasta od marca od osiągnięcia dołku 0.017 USD. Jednakże stanął on w jednym punkcie, kiedy w lipcu uderzył w strefę oporu – 0,166 USD. Jego poziom zniesienia stanowi 0,382 Fib ostatniego ruchu w dolnym kierunku. Po odrzuceniu, Cardano znalazło popracie, a następnie podjęło się kolejnej próby, aby wyjść z obecnego poziomu. Mimo że odnotowano szczyt powyżej to niestety, ale nie udało się osiągnąć tygodniowego zamknięcia, które wynosiłoby większy obszar oporu od 05.2018r. W przypadku, kiedy dalsze kroki nie powiodą się to obszary oporu mogą wynosić 0,21 oraz 0,26 USD, a poziomy zniesienia Fib – 0,5 oraz 0,618.

Wskaźniki techniczne zapowiadają się optymistycznie. Pomimo iż występuje niedźwiedzia dywergencja na RSI to w efekcie odnotowano już spadek, a RSI znów kieruje się ponad 70. Tygodniowe zamknięcie powyżej 0,166 USD może potwierdzić, że ten trend jest byczy.

Sprawdź więcej artykułów:

Kolejny ruch

Na dziennym wykresie można zobaczyć, iż ADA odniosła sukces przebijając strefę oporu – 0,172 USD. Ten ruch wskazuje na kolejny test oraz walidację tego obszaru w formie wsparcia. Natomiast dwugodzinny wykres wskazuje, że Cardano dąży za stale rosnącą linią wsparcia jednocześnie oczekując, że będzie ona wciąż rosnąć dopóty, dopóki nie znajdzie się ona powyżej tejże linii.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Fale ADA

Wykres Ada pokazuje, iż jego cena wzrasta dość szybko, bo jego tempo wynosi aż do 0,60 USD. Liczba fal wskazuje, iż Cardano przypomina wydłużoną falę III-ego cyklu. Jego cel może wynosić 0,29 USD dające falom 1:3 stosunek wynoszący 1:1,61, który jest powszechny w byczych impulsach. Prawdopodobnie ADA znajduje się w fazie 1 fali 3 cyklu wydłużonego. ADA mieści się w 5 podrzędnej fali, a docelowym szczytem ruchu jest 0,22 USD.

Konkluzja

Trzeba brać pod uwagę krótkoterminową korektę, ale oczekuje się, iż ADA będzie przesuwać się do góry w stronę zakresu wynoszącego między 0,21 a 0,26 USD. Należy pamiętać, iż handel kryptowalutami to wysoki poziom ryzyka przez co nie jest od właściwy dla wszystkich inwestorów.

Sprawdź więcej artykułów: