Chamath Palihapitiya wskazuje przyczynę wzrostu ceny BTC

Poprzedni szef Facebooka, Chamath Palihapitiya, powiedział, że „Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona”. Dodatkowo podkreślił zaletę Bitcoina, a mianowicie to, że stanowi on ubezpieczenie od niepewności.

Chamath Palihapitiya wskazuje przyczynę wzrostu ceny BTC

Ostatnie tygodnie, to czas wzrostu ceny BTC, tym samym przekroczył 40 000 USD. Co do niedawna wydawało się niemożliwe, ponieważ ATH BTC oscylowało wokół 20 000 USD. Chamatha Palihapitiya wskazuje, że Bitcoin jest jednym z najpewniejszych gwarantów, który chroni przed światową niepewnością. Przedstawia, że Bitcoin nie jest powiązany z polityką.

Chamatha Palihapitiya analizując przeszłe wartości Bitcoina, twierdzi, że najbliższe pięć lub dzięcięć lat to będzie wspaniały czas dla BTC. Jego zdaniem osiągnie wartość nawet 200 000 USD.

Głównej przyczyny upatruje w tym, że wiele osób utraciło zaufanie do głównych liderów. Równolegle zmniejszyła się ich wiarygodność. I tu ukazuje się rola Bitcoina, która pozwala na stworzenie ubezpieczenia, niepowiązanego z tradycyjnymi możliwościami rynku.

Sprawdź więcej artykułów:

Czy działania rządów doprowadzają do wzrostu ceny Bitcoina?

Wybuch pandemii koronawirusa w 2020r. sprawiła, że działania rządów zostały ukierunkowane na to, aby jej skutki gospodarcze nie były dotkliwie odczuwalne. Przykładowo, w Stanach Zjednoczonych, zadecydowano o dodrukowaniu wielu milionów dolarów.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Należy pamiętać, że Bitcoin to system, oparty na algorytmie. Jego głównym założeniem jest limitowana podaż monet, co odnosi się to także do tych wykopanych. Aspektem, który przemawia za kupnym BTC, jest brak uzależnienia od polityki. Ponadto, w październiku 2020r. został opublikowany przez Fidelity raport, który jednoznacznie wskazywał na brak zależności pomiędzy ceną BTC a innymi rynkami (złoto, akcje).

Wyżej wymienione powody, nie są jedynymi, które przedstawiają biznesmeni zachęcając do inwestowania w waluty cyfrowe. Chamatha Palihapitiya twierdzi, że zniszczenie w społeczeństwie wymaga naprawy, jednak do tego czasu należy zadbać o alternatywne ubezpieczenie. Dla Palihapitiya, BTC, jest niocenionym rozwiązaniem, które nie potrafiłby sobie wyobrazić.

Sprawdź więcej artykułów: