Cobinhood staje się giełdą tetherową po problemach z bankami

690

Niedawno uruchomiona platforma kryptowalutowa Cobinhood ogłosiła, że jej bankowi partnerzy odmówili dalszej współpracy. W odpowiedzi Cobinhood zadecydował o zamianie par tradingowych z dolarem na pary z USDT – Tetherem. Zmiana ma wejść w życie w przyszłym tygodniu.

 

Sposób na banki?

Tajwańska platforma Cobinhood potwierdziła współpracę z kilkoma bankami już jakiś czas temu, te jednak nagle zmieniły front. Według młodej giełdy “w wyniku wewnętrznych dyskusji banki zajęły stanowisko, że kryptowaluty stanowią potencjalne zagrożenie dla tradycyjnych operacji finansowych”. Cobinhood deklarował gotowość do dialogu, banki były jednak nieugięte.

Żeby móc kontynuować działalność, firma zdecydowała się zamienić stosowane wcześniej pary dolarowe na pary z USDT, proponując tym samym handel “krypto za krypto”.

Cobinhood deklaruje, że wciąż będzie starał się pozyskać nowych partnerów instytucjonalnych, podtrzymując tym samym gotowość na rozmowy z bankami na temat “kryptoekonomii przyszłości”. Giełda nie zamierza jednak całkiem rezygnować z handlu tradycyjnymi walutami – planuje umożliwić go tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

 

Cobinhood chce skupować dolary użytkowników

Firma ogłosiła, że aby “chronić prawa użytkowników”, gotowa jest skupić wszystkie znajdujące się wciąż na giełdzie dolary. Aby to zrobić, Cobinhood zamierza najpierw “ręcznie” anulować wszystkie transakcje kupna dolarów, a następnie otworzyć “odpowiednią ilość transakcji sprzedaży ETH/USD w promocyjnej cenie 10% poniżej kursu na Coinmarketcap”. Oznacza to, że firma zamierza po prostu skupować dolary za ETH.
Cobinhood ogłosił, że handel USDT dostępny będzie już od 17 lutego. Sześć dni później wszystkie niesprzedane dolary zostaną automatycznie zamienione na USDT.

 

Ogłoszenie znika

Choć Cobinhood ogłosił swoje plany raptem kilka dni temu, dokumenty wyjaśniające szczegółowo problemy giełdy z bankami już zniknęły z oficjalnej strony firmy. Oznacza to, że potencjalni klienci mogą mieć problemy z prawidłową oceną charakteru relacji Cobinhooda z bankami.