Czekamy na skok kryptowalut. Dzisiaj startuje Consensus 2018!

891

Oczy i uszy wszystkich traderów są zwrócone na Consensus 2018, największą tegoroczną konferencję kryptowalutową odbywającą się w Nowym Jorku, organizowaną przez serwis CoinDesk. Trzydniowe zgromadzenie trwające między czternastym a szesnastym maja jest najbardziej oczekiwanym wydarzeniem w naszej społeczności.

Uczestniczyć w nim będzie ponad 250 prelegentów oraz ponad 4000 gości z całego świata. Na bogatej liście uczestników znajdziemy między innymi twórców start-upów, inwestorów, reprezentantów instytucji finansowych, leaderów branży technologicznej, naukowców, a także polityków. W New York Hilton Midtown swoją obecność zaznaczą takie firmy jak Microsoft, IBM, Proctor and Gamble, Siemens, CME Ventures, Citi, Scotiabank, KPMG, PWC i wiele więcej.

 

Dlaczego jest to dla nas tak ważne wydarzenie?

Bitcoin nie zdołał utrzymać poziomu 9000 $ w drugiej połowie zeszłego tygodnia i w spadł w wielkiej wyprzedaży do poziomu 8400 $, by w sobotę otrzeć się o granicę 8200 $. W tym momencie bezskutecznie próbuje wrócić ponad 8500 $ i ta konferencja jest największa nadzieją na sukces tej próby.

W historii regularnie byliśmy świadkami dużego skoku wartości kryptowalut widocznego po zakończeniu konferencji. Wiele osób twierdzi, że to właśnie dzięki niej w tamtym roku bitcoin zdołał przekroczyć 2000 $, ponad dwukrotnie podwajając swoją wartość od stycznia.

Jeśli zwrócimy uwagę na poprzednie lata, możemy zauważyć, jak duży wpływ miał Consensus na wzrost ceny bitcoina:

Oczywiście jest to tylko myślenie w aspekcie finansowym. Podczas Consensusu będziemy świadkami zapowiedzi wielu nowych projektów, innowacyjnych rozwiązań oraz przełomowych technologii. Wiele zespołów deweloperskich stawi się tam tylko po to, by przekazać światu najnowsze postępy w pracy nad kryptowalutami czy ogłosić nowe firmy partnerskie – a to wszystko będzie miało niebagatelny wpływ na ceny altcoinów!

Jednocześnie nie możemy być pewni, że od razu po starcie konferencji bitcoin zacznie zmierzać w górę. Będziemy prawdopodobnie potrzebowali kilku dni, by zobaczyć wynik tegorocznego Consensusu, jednak większość traderów jest dobrej myśli.

 

Rysa na krysztale

Mimo pozytywnych emocji krążących wokół Consensusu 2018, jedno niefortunne zdarzenie spowodowało, że na konferencji nie zobaczymy twórców Ethereum, Cardano i OmiseGo.

26 kwietnia CoinDesk poinformował, że cena OmiseGo wzrosła o ponad 30 procent po wprowadzeniu do obrotu przez Bithumb, największą pod względem dziennych obrotów giełdę kryptowalutową Korei Południowej. W artykule reporter CoinDeska przez omyłkę wstawił odnośnik do fałszywego bloga OMG, na którym niczego niepodejrzewająca ofiara traciła prywatny klucz do swojego konta, licząc na darmowe tokeny z airdropa.

Twórcy OmiseGo szybko zareagowali na swoim Twitterze, ostrzegając ludzi przed artykułem na CoinDesku. Szkoda została już jednak wyrządzona i kilka osób zostało oszukanych. To szczególnie rozzłościło Vitalika Butterina, który zapowiedział bojkot konferencji tworzonej przez CoinDesk:

„W tym roku prowadzę bojkot organizowanej przez CoinDesk konferencji Consensus 2018 i gorąco zachęcam innych aby zrobili to samo. Oto moje uzasadnienie.

  1. CoinDesk przez swoją lekkomyślność jest współwinny oszustw związanych z rzekomymi gratisami. Zobacz ich najnowszy artykuł na temat OMG, który *bezpośrednio linkuje* do fałszywej strony oferującej gratisy.”

W jego ślady poszły zespoły Cardano i OmiseGo, niejako dzieląc społeczność kryptowalutową. Tym samym można zadać pytanie:

Komu tak naprawdę zaszkodzi nieobecność Ethereum, Cardano i OmiseGo na Consensusie 2018? Konferencji, poszczególnym kryptowalutom czy całej branży?

 

Przekaz na żywo z konferencji będzie dostępny pod poniższym linkiem w języku angielskim: