Czy Elon Musk i Ray Dalion wkrótce zaczną inwestować w Bitcoina?

Ostatnie dni to wyraźna aprecjacja Bitcoina. Od 11 do 27 grudnia cena króla kryptowalut wzrosła o ponad 10 800 USD, czyli o 61,52 proc. Przez chwilę notowania BTC przeskoczyły nawet na moment 28 tys. USD. Według Maxa Keisera w najbliższym czasie Ray Dalio oraz Elon Musk zainwestują w Bitcoin.

Zasobni gracze coraz chętniej dołączają do swoich portfeli Bitcoina

Podczas wywiadu udzielanego Danieli Cambone, Max Keiser oświadczył z przekonaniem, że według niego słynny inwestor Ray Dalio, założyciel funduszu hedgingowego Bridgewater Associates, a także wizjoner i prezes Tesli Elon Musk zechcą wreszcie zainwestować w Bitcoina.

Keiser uważa, że sceptycyzm względem kryptowalut, jaki przejawiał latami Ray Dalio został zastąpiony neutralnością, a to już preludium do zamiany części swojego portfela w BTC. Według Keisera będzie to nawet 10-20 proc. jego inwestycji.

Co do Elona Muska, to tamten z kolei niedawno sam oświadczył, że Bitcoin jest prawie tak samo dobry jak fiat money, Keiser  uważa więc, że i tutaj sceptycyzm wobec kryptowlaut już wygasł.

Sprawdź więcej artykułów:

Za jakiś czas…

W ocenie Keisera, każdy na swój własny sposób uczy się kryptowalut i niewykluczone, że Elon Musk może potrzebować jeszcze trochę czasu, aby zrozumieć czym Bitcoin jest, a jednocześnie oszacować jego potencjał. Cytując Keisera odnośnie do zachowań Muska:

– Ja zrozumiałem to w 2011. Micheal Saylor spojrzał na to w 2013. Nie zrozumiał tego. Zajęło mu to pięć lub sześć lat, żeby to naprawdę rozgryźć. Elon Musk patrzy teraz na to i ponieważ jest mądrą osobą, dostanie “pomarańczową pigułkę”, jak ją nazywamy, i zrozumie, co się tu dzieje i wskoczy.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Keiser wierzy również i w to, że przewidywania analityków mogą okazać się nie do oszacowane dla Bitcoina, gdyż dzięki wsparciu instytucji i dużych graczy indywidualnych, ten wzrośnie znacznie szybciej niż oczekiwano, a to z kolei ukaże banki centralne jako przeżytek – te mogą zdać sobie sprawę za późno z tego, że tracą na znaczeniu i to dość szybko.

Keiser prognozuje upadek w latach 2021/22 jednego z głównych banków centralnych i rozpoczęcie globalnej transformacji.

Sprawdź więcej artykułów: