Czy Ethereum prześcignie Bitcoina w 2021r. ?

Obecna bańka na rynku kryptowalut powinna utrzymywać się w 2021 roku. Czy może przy tym dojść do sytuacji, w której Ethereum osiągnie wyższą rynkową kapitalizację od Bitcoina?

Ethereum z wyższą kapitalizacją niż Bitcoin w 2021 roku?

Nie jest wykluczone, że w 2021 roku dojdzie do znaczącej zmiany na szczycie rankingu kapitalizacji kryptowalut. Sukces Ethereum może sprawić, że prześcignie ona Bitcoina. Na ten rok zapowiadana jest nowa wersja platformy, która znacząco poprawi jej skalowalność. Uda się jej więc pozbyć jednego z największych problemów platform, którym ciągle jest brak niemożność wystarczająco szybkiego przetwarzania wszystkich zlecanych transakcji. Dotychczasowe możliwości techniczne są jeszcze zbyt skromne, by odpowiednio sprostać popytowi na przesyłanie tokenów i kryptowalut, który wytwarza rynek.

Sprawdź więcej artykułów:

Ethereum 2.0 szansą na zwiększenie kapitalizacji ETH

Ethereum 2.0 może jednak na te wyzwania odpowiedzieć. Jeśli tak się stanie, to można oczekiwać zwiększonego zainteresowania ETH ze strony inwestorów oraz firm, które będą chciały szerzej wykorzystywać w swojej działalności blockchain. To zaś może doprowadzić do wzrostu kapitalizacji etheru, który na razie w rankingu kapitalizacji zajmuje 2. miejsce za bitcoinem. Dodatkowo pomóc może także zapowiadane na luty wprowadzenie kontraktów terminowych ETH na CME.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Jak pójdzie wdrożenie Ethereum 2.0?

Czy to wystarczy, by kapitalizacja Ethereum wkrótce była wyższa niż Bitcoina? Na razie jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, szczególnie że BTC ostatnio też przeżywa swój dobry czas. W 2021 roku na taką rewolucyjną zmianę w najwyższej kapitalizacji kryptowalut może być jeszcze za wcześnie, ale w dłuższej perspektywie nie jest wykluczone, że dojdzie do czegoś, co jeszcze niedawno wydawało się nie do wyobrażenia. Dla Ethereum kluczowy będzie jednak sposób wprowadzenia platformy 2.0. Ten rok pokaże czy uda się to zrobić skutecznie i bez wpadek technicznych. Jeśli tak będzie, już wkrótce można oczekiwać dużego wzrostu zainteresowania inwestorów i zwiększonej rynkowej kapitalizacji ETH.

Sprawdź więcej artykułów: