Dane Ledgera z hacku ostatniego są już dostępne publicznie

Haker, który wykradł bazę danych marketingowych firmy Ledger, ujawnił właśnie dane wrażliwe tysięcy użytkowników.

Dane dostępne publicznie

Według tweeta Alona Gala z firmy, która się zajmuje bezpieczeństwem sieciowym – Hudson Rock, haker, który wykradł w czerwcu dane od producenta sprzętowych portfeli Ledger, teraz je udostępnił publicznie. Wśród danych tych znajduje się dokładnie 1 075 382 adresów mailowych oraz 272 853 zamówień portfeli, które zawierają informacje, a więc maile, adresy oraz numery telefonów.

Przeciek ten stanowi zagrożenie poważne dla ludzi, których dotyczy to. Osoby, które Ledger kupiły mają tendencję do naprawdę wysokiej wartości netto w kryptowalutach oraz będę obecnie przedmiotem zarówno cyberprzemocy, jak i także prześladowań fizycznych w skali większej niż wcześniej.

Ledger w odpowiedzi napisał, że oznaki wczesne wydają się troszkę potwierdzać, że informacje ujawnione pochodziły z hacku czerwcowego. Po włamaniu, naprawdę wielu użytkowników zgłaszało Ledgera, że hakerzy próbują wyłudzić dane przy pomocy phishingu. Niektórzy otrzymali już e-maile z prośbą o pobranie najnowszej wersji oprogramowania.

Sprawdź więcej artykułów:

Ryzyko porwania

Pomimo, że wszelkie tokeny użytkowników nie są narażone bezpośrednio na ich wyciągnięcie z portfeli, niektórzy dać się mogą nabrać na tak zwany phishing. Dlatego też Ledger wystosował jeszcze raz ostrzeżenie.

Nigdy się nie dziel z nikim 24 słowami swojej tak zwanej frazy odzyskiwania, nawet jeśli oni udają przedstawiciela Ledger. Pamiętajmy, że nigdy Ledger nie będzie o nic cię prosił. Ledger nie będzie się nigdy z Tobą kontaktować przy pośrednictwie wiadomości tekstowych czy też telefonicznych rozmów.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Niektórzy użytkownicy jednak zauważyli, że phishingowe ataki są jedynie jednym z zagrożeń możliwych. Osoby ze sporą ilością kryptowalut są narażeni także na wszelkie ryzyko porwania, tak jak miało to miejsce w przypadku przedsiębiorcy z Singapuru Marka Cheng w miesiącu styczniu.

Sprawdź więcej artykułów: