Dlaczego warto inwestować w Ethereum?

Gdy wchodzimy w intrygujący świat kryptowalut, naszym oczom ukazuje się pozornie nieskończona liczba różnych walut oraz tokenów. Wiele z nich to prawdziwie fenomenalne projekty, ale tak naprawdę początkująca osoba powinna skupić się na dwóch największych kryptowalutach – Bitcoin’ie i Ethereum. I to właśnie tej drugiej postanowiliśmy się dzisiaj nieco bliżej przyjrzeć. Zatem czy warto zainwestować w Ethereum?

ETH to znana i powszechnie doceniana kryptowaluta

Ethereum jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów oraz druga co do wielkości kryptowaluta. Ta wysoka popularność sprawia, że naprawdę wiele internetowych sklepów ją akceptuje, dzięki czemu łatwo zapłacisz ETH za różnego rodzaju produkty oraz usługi dostępne w internecie.

Rozpoznawalność Ethereum pomaga także podczas zagranicznych wyjazdów. Wystarczy tylko, że wyrobisz sobie kartę debetową prepaid, której saldo doładowywane jest przy pomocy kryptowalut. Dzięki temu wszystkie Twoje płatności bezgotówkowe będą realizowane w lokalnej walucie FIAT, która to będzie na bieżąco przewalutowana z ETH po najlepszych możliwych kursach.

A jeśli wolisz wymieniać waluty krypto i FIAT w nieco bardziej bezpośredni sposób, to pewnie zastanawiasz się, gdzie kupić Ethereum za granicą? Otóż w praktycznie każdym kraju na świecie znajdziesz miejsce, w którym dokonasz przewalutowania po korzystnym kursie. Bitomaty, kantory czy zwykła wymiana face to face to tylko nieliczne z wielu możliwości. Upewnij się tylko, że kurs wymiany jest zgodny z tym, co pokazują aktualne notowania Ethereum.

Inwestując w Ethereum, inwestujesz w przyszłość sektora FinTech

Ethereum to nie tylko kryptowaluta, ale również blockchain, język programowania i smart contract’y. Pozwala to na budowanie zaawansowanych aplikacji, które odpowiadają potrzebom nurtującym dzisiejszą branżę FinTech. Należą do nich między innymi:

  • Wysoka przepustowość transakcyjna.
  • Niezawodność i stabilność sieci.
  • Niskie (a nawet zerowe) opłaty za zawierane transakcje.
  • Pełna transparentność oraz łatwe audytowanie dowolnych uczestników sieci.
  • Bezpieczeństwo przechowywanych danych.
  • Całkowita odporność na cenzurę, a także blokady geograficzne.

Najlepszym tego przykładem może być JPM Coin, czyli kryptowaluta opracowana przez jeden z największych amerykańskich banków  – J.P. Morgan. Powstał on w oparciu o blockchain Ethereum, a jego zadaniem jest ułatwienie międzynarodowych płatności nominowanych w dolarach. JPM Coin ma być szybszą i bezpieczniejszą metodą transferów pieniężnych.

Obecnie produkt J.P Morgan znajduje się w fazie prototypowej, ale jego obiecujące wyniki rzucają pozytywne światło na dalsze wdrażanie technologii opartych o Ethereum do świata FinTech.

Wysoka stopa zwrotu

W historycznym ujęciu kurs Ethereum podlegał znacznej aprecjacji względem dolara oraz innych walut FIAT. Jeszcze w styczniu 2016 roku 1 ETH kosztował mniej niż 1 USD. Następnie wraz z coraz powszechniejszą adopcją tej kryptowaluty jej wartość zaczęła stopniowo rosnąć, aż osiągnęła rekordowy pułap ponad 4 300$. Sprawiło to, że notowania Ethereum wzrosły o ponad 400 000% w ciągu nieco ponad 5 lat!

Oczywiście, podobny wyczyn będzie raczej niemożliwy do osiągnięcia, ale wielu rynkowych analityków nadal twierdzi, że na Ethereum można jeszcze sporo zarobić. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w kryptowaluty obarczone jest ogromnym ryzykiem, a ich zakup może spowodować dotkliwe straty finansowe. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem ETH lub jakichkolwiek innych kryptowalut skonsultować się z licencjonowanym doradcą i