Efekt młodego inwestora Elona Muska uderza w Bitcoina z dużą siłą

Aktywa Muska przekroczyły kwotę 36 tys. dolarów amerykańskich. Elon Musk dokonał zmiany swojej biografii na Twitterze. Ta jednorazowa zmiana wpłynęła na wzrost ceny BTC o 4 tys. USA w bardzo krótkim czasie (zaledwie kilku minut!).

Majątek tego młodego inwestora przekracza obecnie 202 mld USD.  Tym samym stał się on drugim człowiekiem na świecie, którego majątek przekroczył magiczną granicę. Nieoficjalnie wiadomo, że podobno Prezydent Rosji W. Putin i M. Kadafi zgromadzili podobne sumy. Nie są to jednak informacje potwierdzone.

Sprawdź więcej artykułów:

Prosta zmiana na Twitterze

Dokonana przez Muska wzmianka na Twitterze spowodowała korzyści dla Bitcoina (BTC). Prosta czynność na Twitterze wywołała zmiany trendu BTC na aktywach. W efekcie może dość do przekroczenia  kolosalnej kwoty 41 tys. dolarów amerykańskich. Ruch Muska spowodował zainteresowanie kryptowalutą i wzmożony ruch inwestorów. Ze względu na niską zmienność bitcoinów w ostatnich tygodniach, punkt ciężkości przesunął się na altcoiny. Najciekawsze jest to, że Musk nie wspomniał na Twitterze o Bitcoinie, a dokonał zmiany tylko w swojej biografii. Inwestorzy zinterpretowali tę zmianę jako mającą związek z kryptowalutą. To tłumaczy ich zachowanie na giełdzie.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Można spotkać się z wieloma interpretacjami, co Elon Musk miał na myśli, dokonując zmiany w biografii. Być może jest to pierwszy krok do wejścia na rynek BTC. Możliwe, że jego aktywa wyznaczą największy trend wzrostu w historii kryptowaluty.

Majątek Muska

Bloomberg szacuje wartość majątku Muska na kwotę 202 mld USD. To daje mu miano najbogatszego człowieka na Ziemi. Aż trudno uwierzyć, że od początku 2021 roku wzbogacił się o ponad 10 mld dolarów USA. Tak duży wzrost był możliwy dzięki inwestycji w akcje Tesli. W ostatnim roku ich wartość wzrosła o niemal 680%. Majątek Elona Muska to 20% udziałów w Tesli i 48% w SpaceX. Sam miliarder jeszcze miesiąc temu stwierdził, że wcale nie jest tak bogaty, jak wszyscy myślą. Co prawda posiada udziały w Tesli i SpaceX, ale również zadłużenie. Takiej argumentacji użył Musk w trakcie rozprawy sądowej.

Sprawdź więcej artykułów: