Enjin Coin nawiązuje partnerstwo z Unity i integruje się z Minecraftem

650
Enjin Coin nawiązuje partnerstwo z Unity i integruje się z Minecraftem

Wygląda na to, że Enjin Coin kontynuuje swój plan zrewolucjonizowania przemysłu gier, wykorzystując do tego technologię blockchain. W mniej niż trzy dni po zakończeniu etapu ICO w październiku 2017 roku moneta była już notowana na siedmiu giełdach kryptowalutowych. W ramach starań o zdobycie pozycji ważnego gracza w rewolucji opartej na blockchainie, firma ogłosiła podpisanie umowy partnerskiej z Unity, największym na świecie producentem gier.

Enjin Coin (ENJ) to moneta oparta na standardzie ERC20. Token został stworzony w celu obsługi branży gier, dając graczom i twórcom gier możliwość handlu i monetyzacji zasobów oraz innych dóbr występujących w wirtualnych światach. Obecnie ENJ znajduje się na 105. miejscu w rankingu Coinmarketcap, w oparciu o kapitalizację rynkową, która w momencie pisania tego artykułu wynosi niecałe 100 milionów dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin cena Enjin Coin wzrosła o ponad 3 procent, wynosząc obecnie 0,13 dolara.

Szczegóły partnerstwa

Ogłaszając partnerstwo z Enjin, Hubert Larenaudie – prezes Unity Technologies w regionie Azji i Pacyfiku – powiedział, że twórcy gier będą mieli dostęp do lepszych technologii, które pomogą im w wysiłkach na rzecz rozwoju. Oznajmił również, że dzięki platformie Asset Store społeczność deweloperów będzie miała dostęp do wydanego przez Enjin zestawu narzędzi do tworzenia oprogramowania (ang. software development kit, SDK), który pomoże zwiększyć bogactwo świata gry i poprawić ogólne wrażenie wywierane przez daną produkcję. W ramach partnerstwa Enjin utworzy wtyczkę, do której dostęp można uzyskać za pośrednictwem Unity Asset Store. Zapewni ona środki, za pomocą których programiści będą mogli implementować elementy blockchainu w swojej architekturze gier.

Według Witka Radomskiego, dyrektora ds. Technicznych Enjina, kontrakty inteligentne będą kontrolować proces tworzenia zasobów, handel i proces pozyskiwania monet. Aby deweloperzy mieli dostęp do ekosystemu partnerskiego, będą musieli zakupić tokeny ENJ na wspieranej przez firmę giełdzie kryptowalut lub skorzystać z puli marketingowej Enjin Coin. Radomski oświadczył również, że jego zespół będzie pracować w tandemie ze sztabem Unity w celu zapewnienia, że SDK Enjina działa na optymalnej wydajności, zapewniając bezproblemową funkcjonalność edytora Unity. Dyrektor ds. Technicznych Enjina zadeklarował, że w celu pomocy twórcom gier zostaną opublikowane szczegółowe tutoriale i poradniki instruktażowe.

Prawo własności do zasobów w grach

Zagorzali sympatycy gier spędzają wiele godzin nad konsolami, grając w swoje ulubione tytuły i gromadząc mnóstwo zasobów, które rzadko mają jakąkolwiek wartość poza środowiskiem gry. Gracze tak naprawdę nie mają praw własności do tych ciężko wywalczonych lub wygranych wirtualnych aktywów. Zgodnie z Maximem Blagovem, dyrektorem generalnym Enjijna, jednym z głównych zadań firmy jest wprowadzenie poczucia celu i uczciwości w świecie gier, w którym gracze byliby prawdziwymi posiadaczami zdobytych zasobów.

Enjin umożliwia programistom i graczom tworzenie różnych form aktywów w grze, takich jak tokeny i unikatowe postacie. Te zasoby można przechowywać w portfelu Enjin Smart Wallet, który został opisany jako najbezpieczniejszy na świecie mobilny portfel kryptowalutowy. Protokół walleta, który jest dostępny na platformach iOS i Android, ma zostać zaktualizowany, co pozwoli portfelowi przechowywać różne zasoby cyfrowe. 24 marca 2018 roku Enjin pomyślnie zainicjował integrację z Minecraftem, wypuszczając wersję beta wtyczki dedykowanej tej grze.

O innym partnerstwie Enjin Coin, zawartym z NRG eSports, pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.