Ethereum 2.0 gotowe do swojego startu od 1 grudnia

Aktualizacja Ethereum do wersji 2.0 długo oczekiwana, koniec końców będzie miała swoją premierę już w dniu 1 grudnia bieżącego roku. Ta data została potwierdzona, ponieważ w depozytowym kontrakcie już jest zablokowana ilość odpowiednia ETH. Cena Ethereum pozytywnie zareagowała oraz także przekroczyła poziom 600 dolarów.

Sprawdź więcej artykułów:

Warunek depozytowego kontraktu Ethereum 2.0 już został spełniony

Depozytowy kontrakt Ethereum 2.0 już spełnił swój cel. Chodzi o 524 288 tokenów stakowanych ETH. W tenże sposób potwierdzona także została data uruchomienia aktualizacji 2.0. W tymże momencie w kontrakcie jest zablokowane 600 000 ETH wpłacone dokładnie przez 18 000 walidatorów. Warunek osiągnięty został z nadwyżką piętnastu procent.

Ethereum 2.0 jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla samego Ethereum, jak i także całej społeczności wszystkich kryptowalut. Drugi blockchain największy przygotowuje się już do zmiany samego mechanizmu konsensusu z PoW (proof-of-work) na PoS (proof-of-stake).

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Według zagorzałego zwolennika Ethereum, Anthony’ego Sassano, dziesięć największych walidatorów w kontrakcie zablokowało prawie 180 000 ETH. Tak naprawdę jest to ponad trzydzieści procent celu, a więc 524 288 EHT. Ta liczba będzie prawdopodobnie się znacznie zmniejszać, w miarę jak się pojawi dużo więcej inwestorów.
No cóż – pozostaje nam czekać do 1 grudnia tego roku i sprawdzić jak wygląda aktualizacja Ethereum 2.0.