Ethereum najlepszą inwestycją 2021 roku?

Ether z każdym rokiem zaczyna być coraz bardziej perspektywicznym aktywem, który w roku 2021 może zaliczyć prawdziwy wzrost. Idąc w parze z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutą przez klientów instytucjonalnych, możemy spodziewać się rosnącego znaczenia nie tylko króla kryptowalut – Bitcoina ale również mniejszych, jak Ethereum, którym nie brakuje potencjału do ogromnych wzrostów. Właśnie ETH okiem ekspertów może być rozwiązaniem, które będzie stanowiło najlepszą inwestycję w tym roku.

Sprawdź więcej artykułów:

Cena Ethereum

Pierwszą kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, patrząc na możliwy wzrost ETH, jest jego cena. Na przestrzeni niecałego roku, bo od marca 2020, wartość kryptowaluty wzrosła o 1200%. I jest to wzrost, który miał miejsce przy wyjątkowo ekstremalnych warunkach gospodarczych jak światowa pandemia koronawirusa, zamrożenie gospodarki na całym świecie i szereg restrykcji. O sile ETH świadczyć może również fakt, że w tym samym okresie Bitcoin wzrósł o 700%, co może być oznaką niebywałego potencjału tej inwestycji.

Ethereum jako technologia pozwalająca na ogromny rozwój.

Cena i wzrost Ethereum to oczywiście najważniejszy czynnik, jaki bierzemy pod uwagę przy ocenie inwestycji. Warto jeszcze zwrócić uwagę na inne kwestie, które plasują ETH w gronie najbardziej perspektywicznych kryptowalut. Chodzi tu o możliwość wykorzystania technologii. Ethereum dzisiaj służy budowaniu projektów blockchainowych, za pośrednictwem której powstają wysokiej jakości zdecentralizowane aplikacje.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Rozwój sektora DeFi

Rozwój DeFi obserwujemy już od dawna, jednak poprzedni rok był pod tym względem rekordowy. 2020 roku 3300% wzrostu wartości na kontraktach to ogromny rozwój – wartość tych kontraktów opiewa na około 23 miliardy dolarów. Pomimo tak dynamicznego wzrostu sektor DeFi jeszcze nie pokazało swojego całego potencjału. Możemy spodziewać się jeszcze większych wzrostów na przestrzeni kolejnych lat.

Ethereum to bardzo atrakcyjna alternatywa od popularnego Bitcoina na rok 2021. Jest to najpoważniejszy pretendent do uzyskania miana najlepszej kryptowaluty w 2021 roku.

Sprawdź więcej artykułów: