Ethereum – prognozy na rok 2021. Jaki kurs?

Ethereum jest na pewno czymś więcej niż tylko zwykłą kryptowalutą. Jest także czymś więcej niż rozproszonym arkuszem kalkulacyjnym. Stanowi ono platformę zdecentralizowaną informatyczno-ekonomiczną. Oparta jest ona o sieć własną blockchain. Rolę rdzenia ekonomicznego tego środowiska pełni token natywny – ether. Jego jednostkami mniejszymi są gwei.


Sprawdź więcej artykułów:

Ethereum Przewidywania MDX na 2021r.

Ethereum prognoza 2021 oraz kurs Ethereum na 2021r. to tematy obecnie na czasie. Zajmują się nimi eksperci oraz komentatorzy rynków kryptowalut. Swoje przewidywania na temat kurs Ethereum na 2021r. postanowił przedstawić influencer Youtubowy oraz także bardzo znany komentator rynków kryptowalut. Mowa o MDX. W swoim materiale ostatnim na YouTubie przedstawił cztery powodu, dla których Ethereum osiągnie 10 000 USD w rynku byka.

Analizując Ethereum prognoza 2021 zwrócić uwagę na:

  1. Stacking w Ethereum 2.0. Przetrzymywanie tokenów dla wzmocnienia sieci oraz także uzyskiwanie przychodów pasywnych jest jego zdaniem czynnikiem bardzo istotnym wzrostu ceny. Im tokenów więcej zdjętych zostanie z rynku oraz jednocześnie zablokowanych, tym będzie mniejsza podaż ETH.
  2. DeFi. Wzrost gwałtowny finansów zdecentralizowanych to nowy trend w świecie kryptowalut, który kontynuowany będzie. Jego fundamentem wyłącznym jest blockchain Ethereum. Zdaniem MDX, im projektów zostanie więcej uruchomionych na Ethereum, tym znacznie większa szansa, że część z nich jednak odniesie sukces.
  3. Płynność. Coraz więcej projektów generować się stara tokeny ERC-20. Wytwarza to naprawdę spory wolumen dzienny dla Ethereum, a samym posiadaczom tokenów daje dostęp nieograniczony do naszych monet.
  4. Skalowalność. Wszelkie problemu skalowalności oraz transakcyjnych opłat zostać mają rozwiązane w Ethereum 2.0. Jednak zdaniem MDX to będzie wystarczające. Pewne nadzieje są także wiązane ze współpracą z platformą o nazwie Polkadot.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Ethereum a Altcoin Buzz

Swoje zdanie na temat Ethereum prognoza 2021 wyraził także Altcoin Buzz. W swoim materiale niedawnym prognozuje kurs Ethereum na 2021r. Prognozuje on cenę Ethereum na poziomie 10 000 USD. Pod uwagę bierze bezpośrednio ostatnie wiadomości pozytywne na temat rozwoju całej sieci Ethereum, jak przesłanki techniczne, jak i także przesłanki fundamentalne. Oczywiście jest to jedynie spekulacja, ponieważ jego zdaniem rozwój technologiczny oraz ekonomiczny jest tak duży aktualnie, że ciężko jest je przewidzieć wartości dokładne.

Komentator również się odwołuje od prognoz zwolenników innych Ethereum. Pierwszy jest założyciel Blokgyre – Simon Dedic, który podał wartość w rynku byka – 9000 USD. Członek Blocktown Capital – James Todaro podaje predykcję swoją na poziomie 9000 USD oraz kapitalizację rynkową przyszłą ETH o wielkości 1 bln USD.

Podsumowanie Ethereum i prognozy na 2021r.

Jaka będzie na Ethereum w roku 2021? Jaka będzie cena za pięć lat czy też za dekadę? Na pewno odpowiedzi na te pytania są znacznie trudniejsze niż w przypadku Bitcoina.

Sam proces skomplikowania oraz wielowarstwowości czy też zastosowań istniejących bądź potencjalnych dla siebie Ethereum na pewno przewyższa blockchaina Bitcoina. Dlatego właśnie prognozy ceny ETH są o wiele trudniejsze do oszacowania. Co więcej dysponujemy również mniejszą ilością danych, ponieważ Ethereum jest młodsze (i to dwukrotnie) od Bitcoina.

Niemniej jednak sama większość zgromadzonych fundamentalnych argimentów oraz wskaźników technicznych, jak i także opinie wszelkich znawców rynku, jednoznacznie ukazują perspektywę długoterminową oraz wzrostową dla Ethereum. Na pewno sam potencjał wzrostu jest większy, niż w przypadku Bitcoina.

Jednak tylko czas, jak i także portfele inwestorów pokażą, kto w rzeczywistości miał rację.

Sprawdź więcej artykułów: