Firma Huobi Group wkrótce wraca na amerykański rynek

Firma Huobi otrzymała nową licencję i wkrótce zapewne znów pojawi się na amerykańskim rynku. Jeszcze to nie nastąpiło, ale lokalny regulator jednego ze stanów już potwierdził jej prawo do działania.

Huobi Group wraca do Stanów Zjednoczonych

Huobi Group zniknęła z rynku w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2019 roku. Należąca do niej giełda kryptowalut ogłosiła wówczas, że od listopada 2019 r. zamrozi konta klientów mających siedzibę na terenie USA. Powodem całego zamieszania były nieporozumienia spółki z regulatorami na wyższym poziomie niż lokalny.

Teraz jednak Huobi wraca ze swoją ofertą do Stanów Zjednoczonych. Ogłosiła już, że Departament Biznesu i Przemysłu stanu Nevada wydał jej licencję, dzięki której będzie mogła oferować usługi powiernicze.

Sprawdź więcej artykułów:

Huobi na rynku w Malezji

Lan Jianzhong, który pełni w spółce funkcję dyrektora wykonawczego, poinformował, że Huobi jeszcze nie zaczęła oficjalnie działać od nowa w USA. Jednocześnie dodał, że akcjonariusze oraz inwestorzy, którzy chcieliby zakupić akcje powinni zachować ostrożność. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach Huobi Group robiła wiele, by poszerzyć obszar swojej działalności. Jednym z takich działań było ogłoszenie w listopadzie 2020 roku projektu Huobi Labuan, który ma wprowadzić spółkę na rynek w Malezji.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Program sponsoringu Polkadot

To nie jedyna aktywność chińskiego przedsiębiorstwa, które ma swoją siedzibę na Seszelach. Giełda niedawno ogłosiła również program sponsoringu Polkadot, a także fundusz Tethera, którego wartość wynosi 5 milionów dolarów. Jego zadaniem ma być wsparcie dla deweloperów, ambasadorów i twórców treści w ekosystemie Polkadot.

Jednym z elementów tego programu jest rozwój tzw. Strefy Ekologicznej Polkadot, która jest specjalną sekcją giełdy Huobi. Cały program sponsoringu opiera się na rekomendowaniu wartościowych projektów, które mogą zostać w tej strefie umieszczone. Sponsorzy biorący udział w projekcie mają także zostać zaproszeni na doroczną konferencję Huobi oraz inne prestiżowe wydarzenia związane z giełdą.

Sprawdź więcej artykułów: