Gerard Pique po zainwestowaniu wchodzi do zarządu Sorare

Po zainwestowaniu w Sorare Gerard Pique dołącza do zarządu

Gra fantasy soccer Sorare pozyskała do swojego kapitału początkowego nowe środki, a nowym inwestorem gry NTF jest obrońca klubu piłkarskiego FC Barcelona, znany piłkarz Gerard Pique. Forbes podaje, że Piqué zainwestował w Sorare za pośrednictwem Cassius family wraz z Emmanuelem Seugem.

Łączna inwestycja obu panów, z których każdy wniósł ok. połowy wynosi aż 3,7 miliona dolarów. Jest to o tyle potężny zastrzyk gotówki, że sportowa platforma tokenów NFT zebrała do tej pory niewiele więcej i obecnie posiada około 8,5 miliona dolarów.

Sprawdź więcej artykułów:

Gerard Pique wchodzi do zarządu Sorare

Potężna inwestycja otworzyła piłkarzowi drogę do stanowiska w zarządzie, a także zapewniła stanowisko doradcy strategicznego.

Sorare podaje, że Piqué może bardzo pomóc projektowi w nawiązywaniu współpracy z kolejnymi ligami i klubami, co ma przynieść platformie większą popularność wśród fanów. W planach Sorare ma wprowadzenie na swoją platformę wszystkie dwadzieścia największych lig piłkarskich świata. Gerard Piqué skomentował swój mariaż z Sorare, mówiąc, że widzi ogromny potencjał w cyfrowej gospodarce dotyczącej gier sportowych, a gdzie najważniejszą z walut jest uwaga widzów i że pragnie pomagać Sorare w rozszerzaniu współpracy z ligami piłkarskimi, a także klubami oraz graczami w celu budowania najlepszych doświadczeń fantasy.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Ztokenizowani piłkarze oraz kluby

Sorare działa na blockchainie Ethereum, używając niewymiennych tokenów (NFT) .Tokeny reprezentują kolekcjonerskie karty z wizerunkami znanych piłkarzy i oprócz funkcji kolekcjonerskiej mogą być używane w grze.

Platforma staje się coraz popularniejsza i współpracuje z coraz większą ilością klubów. Ostatnio do platformy dołączyły m.in. Bayern Monachium, klub Roberta Lewandowskiego, czy Real Madryt. Niedawno kartę z piłkarzem PSG, Kylian’em Mbappé, sprzedano na aukcji za 55 000 euro, czyli ok. ćwierć miliona złotych.

Forbes podaje, że platforma Sorare ma już 50 000 użytkowników, a w roku 2021 planuje nawet trzykrotne zwiększenie tej liczby. Jak dotąd ztokenizowano zawodników z 80 klubów, w tym w takich gigantów jak wymienione powyżej, a także Juwentus Turyn, czy Paris Saint-Germain.

Sprawdź więcej artykułów: