Giełda kryptowalut Coinbase postanowiła zawiesić handel XRP

Coinbase planuje zawieszenie handlu XRP 19 stycznia przyszłego roku. Dodaje także, że “w razie jakiejkolwiek potrzeby, obrót zostać może wcześniej wstrzymany”.

Giełda kryptowalut Coinbase tak naprawdę zawiesi obrót XRP w odpowiedzi na prawne działania przeciwko Ripple przez SEC.

Coinbase zawiesi handel XRP

Zgodnie z samą treścią posta na blogu dzisiaj opublikowanym przez prawnika głównego Coinbase Paula Grewala, giełda zawiesi całkowicie sam handel XRP do dnia 19 stycznia od godziny 19.00. Coinbase wyjaśniło, że “handel zostać może wcześniej wstrzymany, jeśli tylko zajdzie takowa potrzeba”, aby móc zachować same wskaźniki kondycji rynku na giełdzie. Poza tym, podobno zawieszenie samo w sobie nie wpłynie na airdrop nadchodzący tokenów Spark, który jest wspierany przez Ripple.

Sprawdź więcej artykułów:

XRP zniknie z giełd. Komunikaty cały czas sypią się jedno za drugim

Giełda amerykańska jest dotąd największą, która stanowisko zajęła w sprawie XRP po ogłoszeniu z dnia 22 grudnia, że SEC tak naprawdę oskarży Ripple, w tym generalnego dyrektora Brada Garlinhouse’a oraz także przez współzałożyciela Chrisa Larsena o prowadzenie ciągłej niezarejestrowanej oferty wartościowych papierów cyfrowych aktywów.

Giełda kryptowalut OKCoin nieco wcześniej ogłosiła, że od 4 stycznia przyszłego roku zawiesi handel oraz depozyty XRP. Bitstamp oświadczył także, że wstrzyma handel XRP dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, podczas gdy giełdy mniejsze, w tym Beaxy, OSL oraz CrossTowe, ogłosiły także, że podejmą działania podobne.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Niektórzy z użytkowników kryptowalut przewidują, że inne giełdy także się zdecydują na delisting lub też przynajmniej na wstrzymanie obrotu XRP.

Wydawać by się mogło, że Grayscale Investments dystansuje się także od XRP. Według “ShardiB2” użytkownika Twittera firma kończy podobno subskrypcję swojego XRP Trust, jednocześnie ogłaszając, że nie będzie akceptować już nowych subskrypcji ani też przetwarzać oczekujących. W witrynie oficjalnej Grayscale przeczytać możemy, że “emisja prywatna Grayscale XRP Trust obecnie jest zamknięta”.

Sprawdź więcej artykułów: