HODL On: W obronie najlepszej bitcoinowej strategii inwestycyjnej

648
HODL On: W obronie najlepszej bitcoinowej strategii inwestycyjnej

Artykuł jest wyłączną opinią autora oryginalnego tekstu (Stevena Hopkinsa). Redakcja Cryptodemy.pl będzie regularnie zamieszczać tego typu felietony przedstawiające osobiste punkty widzenia komentatorów kryptosceny.

W Czarny Poniedziałek (dzień krachu giełdowego w 1987 roku) Sam Walton, najbogatszy człowiek na świecie, stracił w ciągu kilku godzin ponad pół miliarda dolarów.

Zapytany o komentarz Walton powiedział: „To i tak tylko papier. Jeśli chodzi o nas, koncentrujemy się całkowicie na dobrym działaniu firmy i dbamy o naszych klientów.”

Nie interesowały go dolary. Troszczył się o Wal-Mart, którego nadal był właścicielem.

Historia #HODL

W zmiennej, przypominającej nieraz rollercoaster historii bitcoina „HODL” jest memem, który połączył społeczność kryptowalutową. Pokazał, że wszyscy wierzymy w przyszłość bitcoina. Mem jest zarówno zabawny, jak i posiada głębokie przesłanie.

Oto tłumaczenie oryginalnego postu GameKyuubi z forum Bitcoin Talk:

HODLUJĘ (oryginał: I AM HODLING)

Pisałem dwa razy ten napis, ponieważ wiedziałem, że za pierwszym razem napisałem go źle. Dalej jest źle. Mniejsza z tym. Moja dziewczyna jest w barze dla lesbijek, a cena BTC spada. DLACZEGO TRZYMAM? POWIEM WAM DLACZEGO. To dlatego, że jestem kiepskim traderem i WIEM, ŻE JESTEM KIEPSKIM TRADEREM. Tak, wy świetni traderzy jesteście w stanie dostrzec dołki i szczyty (…) właśnie tak i zarobić na tym miliony dolarów, jasne, żaden problem brachu. Podobnie słabeusze mówią >>O NIE, BITCOIN SPADA, LEPIEJ SPRZEDAM<< he he he a potem z kolei >>O BOŻE, ALE ZD***ŁEM<<, gdy SPRYTNI traderzy, którzy WIEDZĄ CO ROBIĄ odkupują od nich, ale wiesz co? Nie jestem częścią tej grupy. Kiedy traderzy odkupują, ja już mam swój kapitał na rynku, więc MNIE NIE WYKORZYSTACIE, day traderzy! Te drwiące wątki mówiące „OOO POWINIENEŚ BYŁ SPRZEDAĆ”. BEZ JAJ. NO BEZ JAJ, ŻE POWINIENEM BYŁ SPRZEDAĆ. POWINIENEM SPRZEDAĆ CHWILĘ PRZED TYM, ZANIM INNI ZACZNĄ SPRZEDAWAĆ I KUPIĆ TROCHĘ WCZEŚNIEJ, NIM POZOSTALI KUPIĄ, ALE WIECIE CO? NIE KAŻDY JEST TAKI OPANOWANY JAK WY. Sprzedajesz podczas bessy, tylko jeśli jesteś dobrym traderem lub ogarniętym złudzeniami noobem. Ludzie, którzy są pomiędzy tymi dwiema grupami trzymają. W grze o sumie zerowej, takiej jak ta, traderzy mogą wziąć twoje pieniądze tylko wtedy, gdy sprzedajesz.

tak więc miałem trochę whiskey

w zasadzie na butelce jest napisane „whisky”

mniejsza z tym

pozwij mnie, jeśli chcesz

(Ale tylko jeśli można zapłacić w BTC)

Nie chodziło o spór bitcoina z bitcoinem cash czy jedną z tysiąca innych kryptowalut. To była bitwa bitcoin kontra reszta świata i my WSZYSCY się w nią zaangażowaliśmy.

Zajęło tylko 11 minut, aby ten post stał się memem, który stanowi jednoczące wezwanie dla całego świata kryptowalut. Wszyscy byliśmy na tej samej przejażdżce rollercoasterem, a GameKyuubi, w głębi swojej frustracji, wyartykułował elegancko (w pewnym sensie) zarówno to, jak się czuje, jak i najlepszą strategię handlową dla tak niestabilnych aktywów.

Kup i TRZYMAJ.

Dobrzy traderzy

GameKyuubi mylił się tylko w jednym: nie ma żadnych dobrych traderów.

Wielu z nas uważa się za dobrych traderów. Ale nimi nie są. Oczywiście, niektóre głosy na Reddicie regularnie przypominają nam, jak dobrze radzą sobie na rynku. Z wyjątkiem sytuacji, gdy sobie nie radzą.

Artykuł opublikowany w październiku przez Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, zatytułowany „Czy day traderzy racjonalnie oceniają swoje zdolności?”, wykorzystał dane giełdowe handlowców zbierane przez prawie 15 lat. Stwierdzono w nim, że wszyscy day traderzy są nieracjonalni, ogromna większość z nich traci pieniądze, a nawet gdy osiągają sukces „irracjonalnie i nieproporcjonalnie przypisują go własnym umiejętnościom, a nie szczęściu”.

To brzmi dokładnie jak opis tradera kryptowalutowego. Każdy wpis, który widzisz, kpiący z HODLingu, jest prawdopodobnie napisany przez kogoś, kto myśli, że jest naprawdę sprytny, ponieważ zarabiał pieniądze, sprzedając kryptowaluty w zeszłym roku.

Oczywiście ich sukces wynikał z ich wyjątkowych zdolności handlowych, a nie z faktu, że cały rynek poszybował jak rakieta.

HODLing działa

Jednak empirycznie, nawet w przypadku niestabilnych aktywów takich jak bitcoin, ostrożny wybór zasobu i utrzymywanie długoterminowych pozycji okazuje się oferować najlepszy zwrot.

Warren Buffett, odnoszący największe sukcesy inwestor obecnych czasów, często mówił, że inwestuje tylko w to, co zna. Jego preferowany okres trzymania pozycji: na zawsze. Używając tego modelu jego firma, Berkshire Hathaway, średnio osiągała 19-procentowy roczny zwrot począwszy od 1965 roku, co oznacza, że ​​wzrosła o ponad milion procent.

Modele teoretyczne, które zakładają, że uczestnicy wiedzą, kiedy rynki zaczną działać przeciwko nim, mogą przynieść lepsze zyski, ale w praktyce ruchy rynkowe nie mogą być wiarygodnie przewidywane, więc nawet jeśli tacy ludzie jak Bernie Madoff próbują nas przekonać, że odkryli jak to zrobić, nie jest to prawda.

Długoterminowa inwestycja w wysokiej jakości aktywa pozostaje jedyną rzetelną strategią inwestycyjną.

Mówiąc prosto, HODLing działa.

Więcej możliwości

Dla osób, które nie są zainteresowane ograniczaniem swojej działalności do HODLingu, pojawiają się dwie nowe i użyteczne idee, które mogą pomóc naprawdę rozwinąć kryptowaluty: #BUIDL i #SPEDN (buduj i wydawaj).

BUIDL został użyty, aby przypomnieć nam, że, zgodnie z Manifestem Cypherpunków „Cypherpunkowie piszą kod”. Aby blockchain był naprawdę użyteczny i wartościowy, musimy budować aplikacje w oparciu o tę technologię. Obserwowanie, jak cena idzie w górę lub w dół, jako trader czy jako HODLer nie robi nic, aby bitcoin działał lepiej.

Musimy stworzyć obiecane zastosowania, które naprawdę mogą zmienić świat. Do tej pory społeczność blockchainowa temu nie sprostała (poza obszarami płatności), ale zaczynają pojawiać się pierwsze przykłady użycia.

Tylko w ten weekend Voatz, spółka wspierana przez Medici Ventures, prowadzi głosowanie na kongresie partii w Utah, głosowanie na kongresie stanowym w Michigan i głosowanie w wyborach powszechnych Zachodniej Wirginii dla wyborców zza granicy i służących w wojsku. Wszystkie wybory mają odbyć się na platformie blockchain.

Przeprowadzenie głosowania przy użyciu łańcucha bloków jest prostym zastosowaniem, ale może zapewnić niezbędne bezpieczeństwo i przejrzystość wyborów. Ta możliwość jest już dostępna.

SPEDN to ukłon w stronę wielu z nas, którzy zdają sobie sprawę, że aby kryptowaluty były przydatne, musimy być w stanie wydać je na zakupy. I mam na myśli całą przestrzeń. Naprawdę nie ma znaczenia, czy zostanie to osiągnięte dzięki rozwiązaniom drugiej warstwy, takim jak Lightning Network czy forkom takim jak bitcoin cash – potrzebujemy więcej sposobów wykorzystania kryptowalut w transakcjach w świecie rzeczywistym.

Pomocne byłoby skoncentrowanie się na tym, a nie narzekanie na HODLerów. Potrzebujemy jeszcze większej liczby sprzedawców akceptujących kryptowaluty, zanim staną się one użyteczne. Możliwości wydawania bitcoinów pozostają w większości obszarów poważnie ograniczone, co ostatecznie obniża wartość BTC.

Jeśli chodzi o mnie, będę trzymał kryptowaluty do momentu, aż będę mógł wydać je na kupno przydatnych rzeczy.

TRZYMAJ (się)

W tym roku na kryptowaluty została nałożona silna presja regulacyjna, a my przestaliśmy udawać, że strategia HODL jest głupia. Nie jest i nie była. Każdy, komu nie podoba się mentalność HODL, musi dać HODLERom sposób w jaki będą mogli wykorzystać swoje bitcoiny.

Handel nie jest rozwiązaniem dla inteligentnych ludzi. Potrzebujemy nowych sposobów korzystania z kryptowalut.

Potrzebujemy twórców kodu i sprzedawców, którzy pozwolą nam wydawać nasze BTC.