Instytucje zamierzają zainwestować kolejne 600 mld USD w bitcoina

Znany bank znów mocno zauważa potencjał bitcoina.

Dokonana przez Massachusetts Mutual Life Insurance Co. nie tak dawno temu inwestycja w BTC, ewidentnie daje sygnał o dużym potencjale popytu instytucji odnośnie do tej kryptowaluty w nadchodzących latach – zauważa JP Morgan Chase & Co.

Sprawdź więcej artykułów:

JP Morgan: Na rynku instytucji bitcoin ciągle ma duży niewykorzystany potencjał

Kupno bitcoinów o wartości 100 mln dolarów przez Massachusetts Mutual Life Insurance Co. sugeruje, że adopcja bitcoina wyszła już wyraźnie z rodzinnych i bogatych indywidualnych inwestorów i zawitała również do firm ubezpieczeniowe i funduszy emerytalnych, a więc jednych z najpotężniejszych inwestorów instytucjonalnych.

Tę tendencję zauważają stratedzy banku, w tym również Nikolaos Panigirtzoglou. Stratedzy banku przekazali, że zakupy MassMutual są dużym krokiem (kamieniem milowym) ku adopcji bitcoinów przez instytucje. Gdy inne firmy i fundusze pójdą za przykładem MassMutual, szykuje się w nadchodzących latach ogromny wzrost popytu na bitcoina wśród inwestorów instytucjonalnych.

Stratedzy JP Morgan uważają, że jeśli fundusze emerytalne wraz z firmami ubezpieczeniowymi skupione w strefie euro, z USA i Japonii oraz z Wielkiej Brytanii przekażą zaledwie 1 procent swoich aktywów na rynek bitcoina, to powstanie dodatkowy popyt na króla kryptowalut w wysokości aż 600 mld USD.

CoinMarketCap natomiast podaje, że obecna kapitalizacja rynkowa BTC wynosi ok. 356 miliardów USD.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Instytucje wchodzą w rynek BTC

Ten rok okazuje się przełomowy dla BTC jeżeli chodzi o wejście w rynek kryptowalut tak dużych inwestorów, jak Square czy Microstrategy.

Jednocześnie jednak tradycyjni inwestorzy, czyli ubezpieczyciele i fundusze emerytalne, mają problemy legislacyjne i muszą borykać się z przeszkodami regulacyjnymi związanymi z poziomami ryzyka, czy też brakiem nierzadko regulacji odnośnie do całego rynku blockchaina, Stratedzy JP Morgan uważają to za najbardziej prawdopodobny powód ograniczenia możliwości inwestowania w krytowaluty przez takie podmioty.

Sam bnk JP Morgan przeszedł swoją ścieżkę strachu, trzy lata temu pokpiwając jeszcze z krytowalut za sprawą swojego CEO, Jamie Dimona. Obecnie JP Morgan ma własną cyfrową walutę.

Sprawdź więcej artykułów: