Inwestorzy przewidują, że cena Ethereum mocno wzrośnie

Altcoin ostatnimi czasy zdrożał do 563 USD. Cena spadła jednak do 536 USD, jednak ciągle się podnosi, albo maleje. Analitycy przewidują, iż przez ten objaw cena Ethereum mocno wzrośnie.

Sprawdź więcej artykułów:

Co oczekują traderzy, co do podniesienia ceny ETH?

Traderzy dzielą się swoimi podejrzeniami co do ceny na mediach społecznościowych. Większość z nich oczekuje podejścia altcoin’u nawet do 600 USD, co według nich ma stać się głównym obszarem oporu dla Etheru. Przebicie się kursu na północ może spowodować zatem ogromne podniesienie się ceny ETH. Przewidywania podają, że jeżeli Ether przekroczy 600 USD, może wejść w zakres nawet od 700 do 900 USD. W czasie kolejnej bańki 1 ETH może kosztować nawet do 10.000 USD, co jest ogromnym wzrostem.

Michael van de Poppe, jeden z traderów, na Twitterze napisał, iż w według niego w następnym cyklu ATH dla ETH będzie wynosić pomiędzy 10.000-20.000 USD.

Z kolei trader “Rookie” na podstawie swoich paraboli stwierdził, że cena 1 ETH zdrożeje do 700 USD, nawet do końca tego roku!

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Co napędza bańkę ETH?

Możliwe jest, że altcoin zdrożeje w następnym cyklu do ATH BTC z 2017 roku, czyli nawet do 20.000 USD. Należy również pamiętać o tym, iż skok ceny na Etherze napędzają fundamenty.

Skupmy się więc na Ethereum 2.0, które wystartować ma już 1 grudnia. To działanie z pewnością mocno wpłynie na podaż rynkową ETH. Ta nowa wersja sieci ma za zadanie wprowadzić algorytm PoS, w którym kryptowalutę będziemy kopać nie za pomocą koparek, a za pomocą procesu stake’owania. Ethereum 2.0 ma także zmniejszyć zużycie energii sieci. Dzięki temu będziemy mogli przetwarzać więcej transakcji oraz zwiększone zostanie bezpieczeństwo całego systemu.

Należy się też skupić na tym, że dane dotyczące łańcucha ETH ukazują nam, że duzi inwestorzy nadal gromadzą kryptowalutę. Zbiega się z tym oczywiście tendencja do spadku rezerw ETH na giełdach. Możemy wysnuć dzięki temu dwa wnioski. Pierwszym jest to, iż większość posiadaczy ETH będzie deponować środki w Etheum 2.0. Drugim zaś wnioskiem przychodzącym na myśl jest to, iż inwestorzy skupują waluty na dłuższy okres.

Sprawdź więcej artykułów: