Jak zbudować koparkę Bitcoin?

Niektórym wydaje się, że wydobywanie kryptowalut jest szansą na szybkie wzbogacenie się. W rzeczywistości często ich kopanie wymaga włożenia dużego wysiłku i poniesienia najpierw sporych kosztów. Można jednak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami według zasady “zrób to sam” i w ten sposób zaoszczędzić już na starcie.

Jak zacząć wydobywać Bitcoina – własna koparka

By zacząć “kopanie” potrzebne jest najpierw posiadanie koparki. Oczywiście można ją nabyć na rynku, tyle że to wiąże się zwykle ze sporym wydatkiem, bo tego typu specjalistyczne urządzenia są drogie. Rzadko zdarza się, by takich zakupów dokonywały indywidualnie prywatne osoby, które nie będą zajmować się wydobyciem w grupie lub na rzecz firmy. Dlatego też warto zastanowić się nad zbudowaniem koparki samemu. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne.

Sprawdź więcej artykułów:

Wydobycie Bitcoina na smartfonie

Podstawą dobrej koparki są: płyta główna i wysokiej jakości karty graficzne o dużych mocach obliczeniowych. Możliwość kopania kryptowalut dają nawet smartfony, pod warunkiem jednak, iż posiadają odpowiednio wysoką prędkość obliczeniową, która odpowiada za wydajność i opłacalność samego wydobycia. Musi to więc być smartfon nowszej generacji, który jest w stanie poradzić sobie z tym wymagającym zadaniem. Do popularnych na rynku smartfonów posiadających odpowiednie parametry należą m.in. iPhone X, Huawei Mate 9 czy Samsung Galaxy Note 8.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Jakie oprogramowanie do kopania?

Samo urządzenie to jednak nie wszystko. Potrzebne jest bowiem właściwe oprogramowanie. W przypadku posiadania systemu Android można wykorzystać platformę MinerGate Mobile Miner, która daje możliwość nie tylko wykopywania bitcoinów, ale także przechowywania ich we wbudowanym portfelu. Można również skorzystać z gry Game of Birds, w której zdobywa się monety jako bonusy.

Czym jest GamerHash?

Przydać może się także aplikacja GamerHash, dzięki której można wykopywać różne kryptowaluty na własnym komputerze. Ideą, która przyświecała od początku jej twórcom było upowszechnienie wydobycia walut cyfrowych przez dostarczenie narzędzia do tego, dostępnego dla każdego użytkownika internetu bez konieczności inwestowania pieniędzy w drogi sprzęt.

Jest to inteligentna aplikacja, której algorytm sam wybiera waluty do kopania, biorąc pod uwagę ich kurs i oceniając opłacalność wydobycia. Po wydobyciu każda inna waluta jest automatycznie zamieniana na Bitcoin z wzięciem pod uwagę prowizji producenta. Pozostałe środki użytkownik może od razu przelać do swojego portfela kryptowalutowego.

Sprawdź więcej artykułów: