Kanał Mike’a Satoshi’ego na temat kryptowalut zniknął z YT

Okazuje się, że w ostatnim czasie zniknął z YT kolejny polski kanał traktujący na temat kryptowalut. Ten problem dotknął tym razem kanału Mike’a Sathoshi’ego. Twórca kanału informuje, że odwołał się od decyzji, jednak na ponowne uruchomienie kanału cały czas musi czekać. Kanał usunięty został we wtorek jak informuje twórca nie było żadnego ostrzeżenia. Obecnie mimo odwołań nie ma efektów, dlatego społeczność kryptowalut zapowiada wsparcie.

Sprawdź więcej artykułów:

Zawieszenie kanału na YT

Kanał został zawieszony o godzinie 9 we wtorek i pojawiła się tylko krótka informacja od YT, że zawieszenie nastąpiło w związku z naruszaniem zasad i publikowaniem informacji, które mogą być oszustwem albo oznaczać spam. Mimo dwóch odwołań na tą chwilę nie ma odpowiedzi ze strony serwisu. Dla właściciela kanału to strata trzech lat ciężkiej pracy. jednocześnie przy tym serwisy, które są Scamem nadal funkcjonują w serwisie i nikt ich nie likwiduje.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Pomoc ze strony społeczności

Zawieszenie kanału nie jest akceptowane przez społeczność, która zajmuje się w Polsce kryptowalutami. Cała społeczność stanęła za twórcą kanału murem i oczekuje jego przywrócenia. Na tą chwilę, dopóki kanał nie funkcjonuje można spotkać treści przedstawiane przez tego twórcę na innym kanale. Tak jak zostało wskazane nie był to pierwszy przypadek takiego wyrzucenia z YT, jakiś czas temu to samo stało się z kanałem Krypto Raport, który również został usunięty z serwisu i wrócił do niego dopiero po kilku dniach.

Działania podejmowane przez Google są niezrozumiałe dla społeczności zajmującej się kryptowalutami w Polsce. Nie zostało nam nic innego jak czekać aż to samo stanie się z kanałem obecnie zawieszonym i również po kolejnych odwołaniach uda się go przywrócić i treści związane z kryptowalutami będzie można tam swobodnie publikować. Na tą chwilę jednak można się spodziewać, że te działania podejmowane przez YT są nie do końca zrozumiałem i tym samym nie wiadomo czy nie dojdzie do sytuacji, w której inne kanały traktujące na ten temat również będą blokowane.

Sprawdź więcej artykułów: