Kilka wskaźników powoli osiąga nowe milowe kamienie w Uniswap

Na przełomie ostatnich kilku dni można dostrzec przytłaczający wzrost poziomu aktywności w Uniswap. Firma IntoTheBack, która zajmuje się analizą łańcucha, ujawniła informacje, z których wynika, iż kilka wskaźników powoli osiąga nowe milowe kamienie w Uniswap.

Sprawdź więcej artykułów:

Rekordy

Przez kilka ostatnich dni, całkowity dzienny wolumen obrotu wzrósł o 43% w protokole, a 25.01. zamknął się on obrotem wynoszącym nieco mniej niż 925 milionów dolarów. Temu wzrostowi towarzyszy podobny ruch – Uniswap – w transakcyjnych opłatach, który jest ponad dwa razy większy adekwatnie do Bitcoina.

Dane znajdujące się w module do śledzenia opłat – Crypto Fees – pokazują, iż widoczne transakcje na Uniswap są ok. 1/24 całkowitych opłat w Ethereum. Natomiast łączna kwota opłat z dnia 25.01. wynosiła 2,77 mln USD.

W tym czasie odnotowano wysokie ceny gazu. To świadczy o niezachwianej chęci handlowców do możliwości uczestniczenia mimo wszystko w rynku. W momencie, w którym płynność Uniswap wzrosła powyżej 3,5 mld dolarów to jego pula wymiennych funduszy to wzrost o 63% od początku bieżącego roku.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Wzmianki w mediach społecznościowych

Po tym jak ceny Ethereum osiągnęły nowy szczyt, wydaje się, iż zarówno Uniswap jak i Aave także podążyli za tym inteligentnym tokenem, gdyż weszli oni w najwyższe z możliwych rang dyskusji w mediach społecznościowych.

Dane Santiment sugerują, że UNI jest na 3. miejscu spośród najbardziej interesujących tematów dot. kryptowalut. Token Uniswap UNI znajduje się na 3. miejscu tuż po Aave oraz Ethereum.

W tym samym czasie DeFi zyskało 4. miejsce po UNI. Występuje on przede wszystkim w sieci Ethereum i odpowiada on głównie za większość wykładniczego wzrostu zainteresowania tym tokenem inteligentnej umowy. To wpływa na ogólną jego wartość.

Po bliższym przyglądnięciu się wskaźnikowi społecznościowego wolumenu dla UNI można dostrzec zaangażowanie od niedzieli. Wolumen wynosi 62 pkt-y, co jest adekwatne do jeszcze niedawnego wzrostu ceny UNI aż do 13 USD, ale potem cofnął się.

UNI stanowi jeden z licznych tokenów DeFi. 2020 rok zamknęli oni powyżej 5 USD, a UNI wzrosło o 136% do 12,26 USD.

Sprawdź więcej artykułów: