Kopalnia Bitcoinów znajdująca się za podbiegunowym kołem

Norylsk jest miastem, do którego nie ma żadnej drogi. Pomimo tego, iż przynależy ono do Rosji to jest odcięte od całego świata, a jego mieszkańcy mają wrażenie jakby mieszkali na odosobnionym kontynencie. Można tam dostać się albo samolotem, albo statkiem. Dodatkowo, w Norylsku są niezwykle niskie temperatury. Jedna firma, która zajmuje się miningiem wykorzystała ten fakt jako pewien atut.

Sprawdź więcej artykułów:

Kopalnia Bitcoinów znajdująca się za podbiegunowym kołem

Panujące niskie temperatury stanowią jedno z najbardziej pożądanych czynników przez firmy, które na co dzień zajmują się kopaniem kryptowalut. Przykładem może być BitCluster Nord. Postanowił on, że uruchomi własny oddział w jednym z syberyjskich miast, czyli w Noryslku.

Centrum danych powstało tam z konkretnego powodu. Bowiem w pewnej informacji prasowej wytłumaczono, iż szczególnie mroźny klimat wpłynie na wydłużenie żywotności sprzętu, który jest dedykowany wydobyciu Bitcoinów. W tym regiony zimy trwają bardzo długo, a latem nie ma upałów to powstają dodatkowe koszty wiążące się z chłodzeniem kryptowalutowych koparek.

W celu zapewnienia ochrony obiektu przed wychłodzeniem i ewentualną zamiecią, wyposażono go w zadaszenie, w którym wprowadza się ciepłe powietrze z pracy górniczego sprzętu.

BitCluster wybrał także Norylsk z kolejnego powodu, którym jest niska energia elektryczna. Sam nadmienił, iż ceny w tamtym regionie są zdecydowanie najniższe adekwatnie do pozostałych obszarów Rosji, natomiast prąd jest wręcz niezawodny. Ta firma potwierdziła już podpisanie umowy z energetyczną spółką Norilsk – Taimyr. Te wszystkie czynniki efektywnie przyczyniają się do efektywnego prowadzenia wydobywczej działalności.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Wzniesiony znak BTC

Niedawno tuż przed centrum danych znajdujących się w Norylsku zainstalowano wielka rzeźbę Bitcoina, która została wykonana z tonu złomu znajdującego się w pobliżu obiektu. Ponadto, Bloomberg przeprowadził również transmisję z tego rosyjskiego miasta. Witalij Borsczenko, współzałożyciel firmy, wyraził swoje zadowolenie względem tej najstarszej kryptowaluty. W tym roku ustanowiła ona ATH więcej niż 41 000 USD za jedną monetę.

Sprawdź więcej artykułów: