„Kostka FUD-u” zastępuje wszystkich krytyków bitcoina naraz

364

Ceny kryptowalut zachęcają krytyków bitcoina do ciągłego marudzenia, jednak współzałożyciel strony Coinmetrics.io, monitorującej krypto, Nic Carter ogłasza, że może zastąpić ich wszystkich… zwykłą kostką do gry.

„Słyszałeś o Bitcoinie. Nie lubisz go”

W poście opublikowanym 9 września skierowanym do wszystkich krytyków kryptowalut – takich jak Robert Shiller, Paul Krugman, Warren Buffet czy Nouriel Roubini – Carter ujawnił teorię „myślicieli wolnych od mysli”, którzy tylko pozornie wypowiadają świeżą krytykę ukierunkowaną na bitcoina.

„Słyszałeś o bitcoinie. Nie lubisz go”, adresuje post na swoim blogu do krytyków krypto, z nutką sarkazmu.

To trutka na szczury, piramida finansowa i zatruwa świat ilością energii, którą zużywa.

Następnie Carter przedstawia te strefy, których przeciwnicy krypto używają, by formułować tezy o domniemanych brakach, jakimi cechują się cyfrowe waluty.

Tematy te krążą wokół ustalonej podaży 21 milionów bitcoinów, deflacyjnej natury, kosztów wydobycia, wielkości blocków, wysokiej zmienności ceny i tym podobnych. Jednak, jak opisywaliśmy już wczesniej, każdy z tych aspektów ma w sobie szczyptę sarkazmu.

„Bitcoin jest otwartym systemem, w którym każdy na świecie może trzymać i przesyłać swoje środki”, kontynuuje, opisując brak procedur KYC (know-your-costumer) w przestrzeni krypto.

Nie popierasz idei swobodnego przepływu pieniędzy czy nienaruszalnego majątku. Wierzysz w kontrolę kapitału i piramidy żywienia. Wolisz swoje steki dobrze wysmażone i pieniądze czynnie obserwowane przez rząd.

Wreszcie: kość krytykująca bitcoina

Post na blogu oddaje hołd ciągłym krytykom bitcoina pokazującym się w mainstreamowych mediach, którzy w ciągu ostatnich lat stali się swojego rodzaju zabawnym dodatkiem do naszej społeczności.

Ci krytycy wiele razy tworzyli krzykliwe nagłówki w największych portalach informacyjnych, co wytrwale odnotowuje strona 99bitcoins. Tym razem jednak serwis ten dodał własny generator nagłówków o upadku bitcoina.

Carter informuje, że jest także jeszcze jedna możliwość na głoszenie końca bitcoina – a jest nią kostka do gry, którą można normalnie zakupić, używając bitcoinów. W tym momencie klienci mogą otrzymać do sześciu takich kostek naraz, aż do wyczerpania ich zapasów.

Kości są prawdziwe. Można je kupić poprzez bitcoinowy lightning network na FUDdice.shop za 0,0005 BTC (~$3.09). Rzucajcie nimi do woli, tradycjonalni inflacjoniści.

Brzmi jak świetna zabawa!