Kryptowaluta Zilliqa przekracza 0,10 USD i osiąga swoją najwyższą cenę

Kryptowaluta Zilliqa (ZIL) pod koniec grudnia 2020 roku osiągnęła swoją najwyższą cenę od dwóch lat, ale nie udało jej się utrzymać wzrostu.

ZIL odbił się od poziomu 0,10 USD

27 grudnia ZIL kosztował 0,10 USD, ale nie był w stanie przebić tego poziomu. Napotkał tam opór, który go odbił, co spowodowało konsekwentny spadek ceny. Nie do przebicia okazał się jak na razie poziom zniesienia 0,382 Fib ruchu w dół poniżej rekordowej ceny. Dobrą wiadomością są jednak utrzymujące się zwyżkowe wskaźniki techniczne widoczne na interwałach tygodniowych.

Wskazuje to, że mimo ostatnich spadków długofalowy trend ZIL będzie wzrostowy. Jeżeli pary ZIL/BTC oraz ZIL/USD wybiją się powyżej obecnych poziomów oporu, to kolejnych można się spodziewać dopiero na poziomie 0,145 USD, równym zniesienia 0,618 Fib ruchu w dół.

Sprawdź więcej artykułów:

Dwuznaczne sygnały z analizy kursu

Sygnały płynące z analizy kursu nadal jednak nie są jednoznaczne. Kurs ZIL wydaje się mieć podwójne dno, ale z drugiej strony brakuje mu wsparcia poniżej obecnej ceny. Na wykresie krótkoterminowym widać sytuację bliską wsparcia na poziomie 0,062 USD, a utrzymanie się powyżej tego obszaru może spowodować ruch w górę, jeśli zadziała bycza dywergencja na interwałach dziennych. Na razie jednak brak technicznych wskaźników, które pokazywałyby oznaki odwrócenia. Pozytywnym sygnałem jest za to stałe podążanie ZIL za rosnącą linią wsparcia.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

ZIL/BTC – czy uda się przebić obszar oporu?

Jeśli chodzi o parę ZIL/BTC, to poprzedni obszar oporu był usytuowany na poziomie 222 satoshi i właśnie tam ZIL został odrzucony. Jeśli uda się go przebić, to kolejny znajduje się na 270 satoshi. Wkrótce cena ZIL w stosunku do BTC powinna się znaleźć właśnie w okolicach tego poziomu, który jest horyzontalnym obszarem oporu.

Kurs kryptowaluty Zilliqa zaliczył dołek w marcu 2020, a liczne fale od tego czasu wskazują na trend wzrostowy. Obecnie trwa rozszerzona trzecia fala i można się spodziewać, że ten ruch wkrótce pozwoli osiągnąć poziom około 0,128 USD, a być może nawet 0,138.

Sprawdź więcej artykułów: