Kryptowaluta Binance Coin Kurs Kalkulator Notowania Cena

Binance Coin
BNB
152.86
0.00119000 BTC
Marketcap
22,710,175,883
Wolumen (24h)
3,744,301,754
W obiegu
147,883,948 BNB
Całkowita ilość
179,883,948 BNB

Binance Coin Kalkulator

BNB

Co to jest kryptowaluta Binance Coin?

Poznanie wszystkich dostępnych rynków kryptowalut, a także samych tokenów jest dość skomplikowane. Znawcy kryptowalut nie mieli bowiem tak dużo czasu żeby poznać każdy mechanizm działania, a te są różne w zależności od danego tokenu. Dobrym przykładem jest tutaj omawiany Binance Coin, który nie jest tym samym co Bitcoin lub Ethereum, czyli najbardziej znane kryptowaluty na świecie.

Czym jest Binance CoinJest to token narzędziowy, którego skrót to BNB. Należy on do jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych, która także znajduje się w jego nazwie, czyli Binance. Na początku powstawania tej kryptowaluty odbyła się tzw. zbiórka publiczna, której skrót to ICO. Na jej otwarciu można było nabyć 100 milionów Binance Coin, a całkowita podaż tego tokenu to 200 milionów. Inwestorzy, który chcieli nabyć BNB mogli tego dokonać za pomocą wymiany. Opcja pierwsza obejmowała wymianę 1 Ethereum za 2700 BNB, a opcja druga 20000 BNB za 1 Bitcoina.

Czy warto posiadać BNBOdpowiedź na to pytanie z pewnością nie jest jednoznaczna. Z praktycznego punktu widzenia tą kryptowalutą można płacić na najbardziej popularnej platformie turystycznej Travala.com, tak więc BNB ma zastosowanie praktyczne. Jest ona również bardzo ceniona na samej giełdzie Binance. Inwestorzy, który posługują się Binance Coin mogą liczyć się ze zniżkami na platformie. Dzięki korzystaniu z BNB można ponosić mniejsze prowizje na giełdzie Binance. Dla uczestników tej giełdy posiadanie tego tokenu będzie z pewnością bardzo atrakcyjne, a dla innych inwestorów może to być dobra okazja do zarobienia pieniędzy na tej walucie.

Spalanie Binance CoinKryptowaluta ta jest inna od innych, ponieważ podlega spaleniu. Czym to dokładnie jest? Giełda Binance, czyli twórca BNB uznał, że co kwartał będzie spalał część swojej waluty do momentu, aż na rynku zostanie 100 milionów Binance Coin. Tak jak było to wcześniej wspomniane na samym początku zostało wyemitowane 200 milionów BNB, więc spaleniu ulegnie 50%. O tym, jaka ilość jest spalana w danym kwartale będzie decydował wolumen obrotu na giełdzie Binance. Aktualnie minęło 6 kwartałów i poszczególne wartości spalonych BNB przedstawiają się następująco:

Kwartał I- 986 000 BNB

Kwartał II- 1 821 586 BNB

Kwartał III- 2 220 314 BNB

Kwartał IV- 2 528 767 BNB

Kwartał V- 1 643 986 BNB

Kwartał VI- 1 623 818 BNB

Jak widać wartości te ani nie rosną, ani nie spadają i na razie są bardzo nierównomierne, więc ciężko przewidywać jaka ilość będzie spalona w następnym kwartałach i kiedy ostatecznie zakończy się ten proces i w obrocie pozostanie 100 milionów BNB.

Binance Coin i Changpeng ZhaoGiełdy kryptowalut mają to do siebie, że stoją za nimi znane i bogate osobowości. W przypadku Binance dyrektorem jest Changpeng Zhao. Giełda ta pod względem płynności plasuje się na trzecim miejscu i jest bardzo znana każdemu, kto ma styczność z kryptowalutami. Zhao od 2013 pracował przy projektach związanych z kryptowalutami i szło mu bardzo dobrze. Czytając jego historię można zauważyć, że zaczynał on od pracy w McDonaldzie, a teraz piastuje posadę dyrektora. Był on również dyrektorem ds. technologii w OKCoin, jednak w 2017 roku jego drogi z tą giełdą się rozeszły z nie do końca jasnych przyczyn. Po tym incydencie skupił się na budowaniu własnej giełdy. Pieniądze zebrał na zbiórce publicznej (ICO), a była to kwota 15 milionów dolarów, które mógł przeznaczyć na rozwój swojej giełdy. W ciągu niecałego roku jego giełda stała się czołową na