Kryptowaluta Bitcoin SV Kurs Kalkulator Notowania Cena

Bitcoin SV
BSV
709.44
0.00552300 BTC
Marketcap
13,265,616,388
Wolumen (24h)
3,263,925,220
W obiegu
18,630,252 BSV
Całkowita ilość
21,000,000 BSV

Bitcoin SV Kalkulator

BSV

Co to jest kryptowaluta Bitcoin SV?Bitcoin Satoshi Vision to platforma płatnicza otwarto źródłowa oparta na technologii blockchain, która wykorzystuje algorytm konsensusu Proof of Work. Sieć oddzieliła się znacznie od łańcucha Bitcoin Cash podczas hard-forku, który miał miejsce dokładnie 15 listopada 2018 roku. Oddzielenie BSV to efekt braku zgodności w społeczności co do rozwoju dalszego kryptowaluty Bitcoin Cash. BSV, bardzo podobnie jak Bitcoin Cash, jest oparty na kodzie źródłowym zmodyfikowanym bitcoina. Pamiętać musimy, że zarówno Bitcoin Cash, bitcoin, jak i także Bitcoin SV są od siebie niezależnymi kryptowalutami, które funkcjonują w sieciach odrębnych.

Co to jest kryptowaluta Bitcoin SVBitcoin SV jest rozwijany poprzez firmę nChain, która należy do bardzo kontrowersyjnego Craiga Wrighta, który podaje się za twórcę bitcoina, jakim był anonimowy Satoshi Nakamoto. Jednym z promotorów głównych BSV jest także Calvin Ayre, właściciel portalu oraz kopalni Coingeek, White paper Bitcoin SV opublikowany został 16 sierpnia 2018 roku, zaś Craig Wright twierdził odważnie, że jest to wersja protokołu bitcoina wizji najbliższa, jaką w swoim white-papierze z dnia 31 października roku 2008 stworzył Satoshi Nakamoto. Wright nazywa prowokacyjnie także BSV "prawdziwym jedynym bitcoinem", ściągając niechę na siebie wielu uczestników rynku. Przez wielu krytyków BSV uznawany jest nie bez podstaw za scentralizowaną całkowicie sieć, ze względu na skupienie ponad osiemdziesięciu procent mocy obliczeniowej całkowitej w trzech miningowych poolach należących do promotorów oraz twórców projektu - Coingeek (należy do Calvina Ayre), SVPool oraz BMG (związane bezpośrednio z Craigiem Wrightem). Podaż maksymalna Bitcoin SV wynosi dwadzieścia jeden milionów jednostek, z czego około osiemdziesiąt cztery procent (ponad siedemnaście milionów) już zostało wykopanych.

Różnice pomiędzy Bitcoin SV oraz Bitcoin CashBitcoin Cash, jak i także Bitcoin SV w sposób niezwykle istotny różnią się od siebie pod bardzo wieloma względami, co sprawia, że każda z sieci nie są kompatybilne ze sobą oraz co w efekcie się przyczyniło do podziału łańcuchów, który nastąpił w dniu 15 listopada 2018 roku.

Przede wszystkim każdy z projektów różni się pojemnością maksymalną transakcyjnego bloku - w Bitcoin Cash ona wynosiła początkowo 8 MB, obecnie z kolei są to 32 MB, zaś Bitcoin SV posiada tak naprawdę limit 128 MB na każdy transakcyjny blok, który w przyszłości, według zapowiedzi nChain, powiększony ma zostać do 512 MB.

Razem z aktualizacją sieci 15 listopada ubiegłego roku, Bitcoin Cash wprowadził porządkowanie kanoniczne transakcji przy topologicznym oraz dotychczasowym modelu porządkowania transakcji. To dotyczy sposobu organizacji transakcji w bloku - porządkowanie kanoniczne transakcji zapewnia docelowo możliwość uzyskania o wiele wyższej skalowalności w obrębie bloku o identycznej pojemności, a także między innymi ułatwia identyfikację transakcji w bloku węzłom sieci, jednak nie zostało w BSV zaimplementowane z uwagi na obniżenie potencjalne poziomu bezpieczeństw.

Kod źródłowy Bitcoin SV

W źródłowym kodzie Bitcoin SV doszło do przywrócenia dokładnie czterech kodów operacji, które się znajdowały od samego początku w bitcoinie, jednak później zostały usunięte z niego (ma to być jeden z elementów zgodności z tak zwaną "wizją Satoshiego Nakamoto". Kody operacji przywrócone w języku Script to OP_MUL, OP_INVERT, OP_LSHIFT, OP_RSHIFT (przesunięcie w prawo i lewo). Według n