Kryptowaluta Bitcoin Cash Kurs Kalkulator Notowania Cena

Bitcoin Cash
BCH
2,423.34
0.00986539 BTC
Marketcap
45,761,454,191
Wolumen (24h)
10,698,127,473
W obiegu
18,882,900 BCH
Całkowita ilość
21,000,000 BCH

Bitcoin Cash Kalkulator

BCH

Co to jest kryptowaluta Bitcoin Cash?
Bitcoin Cash (BCH) NotowaniaZanim przejdziemy sobie do omówienia tego, czym tak naprawdę jest BCH (Bitcoin Cash) musimy wyjaśnić termin hard forka. Osoby, które znają język angielski mogą go tłumaczyć jako tak zwany twardy widelec. Bardzo istotne jest zrozumienie tego zagadnienia. Uzyskamy dzięki temu tego wszystkiego zarazy, jak się narodził brat młodszy Bitcoina (BTC). Co więcej dowiemy się, w jakim celu został stworzony. Nie ma co dłużej zajmować się tym. Pora zaczynać.

Hard fork jest niczym innym jak rozgałęzieniem blockchaina (łańcucha bloków) konkretnej kryptowaluty na dwie części oddzielne. Obie z nich tak naprawdę dzielą tę samą przeszłość/historię, ale stoją przed całkiem inną przyszłością. W trakcie hard forka do jeden ze stron blockchaina są dodawane pewne ulepszenia oraz modyfikacje w kodzie. Jest to tak naprawdę zmiana w oprogramowaniu, które to odpowiada za funkcjonowanie określonej kryptowaluty.

Bitcoin Cash (BCH) aktualny kursA w jakim celu się przeprowadza hard forki? Kto decyduje o nich? Czy w ogóle są konieczne? Z uwagi na to, że w jednej z dokładnie dwóch części blockchaina następuje zmiana w samym protokole, zgodnie z zasadami nowymi uniemożliwia ona niezaktualizowanym węzłom przejęcie generowanych bloków przez wersję najnowszą oprogramowania. Węzły, które procesu aktualizacji nie przejdą, obiorą całkiem inny kierunek, aniżeli te zaktualizowane niezgodnie z założeniami wszelkich twórców tego programu.
Co się stało po hard forku Bitcoina?

Gdy tylko doszło do wykopania bloku Bitcoina mającego numer 478 558, nastąpił właśnie hard fork. W jego ramach cała w zasadzie historia transakcji oraz adresy wszelkich portfeli skopiowane zostały do łańcucha nowego. Każdy posiadacz BTC się stał posiadaczem równocześnie ekwiwalentu identycznej ilości BCH. Obie kryptowaluty miały mieć różną wartość, która jest zależna od podaży i popytu. Bardzo ciekawe jest to, że zainteresowanie początkowo kryptowalutą było niezmiernie duże. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin od rozłamu blockchaina Bitcoina, znalazła się ona na miejscu trzecim pod względem rynkowej kapitalizacji, która w dniu 2 sierpnia 2017 roku wyniosła 7,3 miliardy dolarów. Cena BCH zaś się utrzymywała na poziomie około 445 USD.

Ogromną rolę prawdopodobnie odegrały emocje. Spora część inwestorów się decydowała na zakup Bitcoin Cash dosłownie z czystej ciekawości, stanowił on obietnicę wartości większej w przyszłości.

<h3Różnice pomiędzy Bitcoin a Bitcoin Cash

Chociaż zadaniem wielu osób Bitcoin Cash nie będzie nigdy w stanie zastąpić Bitcoina prawdziwego, pod bardzo wieloma względami objął on przewagę nad nim. Należy wziąć pod uwagę, chociażby sam fakt, że sieć BCH jest skalowalna bardziej niż BTC. Dzięki temu transakcje przeprowadzone mogą być zaledwie w ciągu kilku sekund, a nie minut. Jeśli się znajdujemy przy temacie tym, dodać należy, że transakcyjne opłaty są o wiele, wiele niższe.

Jednak z uwagi na to, że Bitcoin posiada pozycję ugruntowaną na rynku, jest najbardziej popularną oraz najbardziej znaną kryptowalutą, pod pewnymi względami cechy te dają mu po prostu fory. W przypadku miningu (wydobycia kryptowalut) górnikom się bardziej opłaca kopać BTC niż BCH. Skąd to tak naprawdę wynika? Otóż same koszty wydobycia obu kryptowalut są stosunkowo podobne, jednak cena za Bitcoina jest o wiele wyższa. Właśnie dlatego górnik wydobywający tę kryptowalutę zarobi więcej, aniżeli ten, który skupia się na kopaniu Bitcoina Cash.

Bitcoin się cieszy także dużo większym zaufaniem pośród inwestorów. Tak jak już zostało wspomniane, jest to kryptowaluta czołowa. BCH przegrywa z BTC pod względem samej popularności, dlatego też notowany jest na znacznie mniejszej ilości kryptowalutowych giełd. Z uwagi na to, że posiada on również mniejszą ilość walutowych par na przeróżnych platformach, staje się on znacznie mniej zbywalny, a niżeli jego starszy brat. Także ilość kryptowalutowych portfeli dedykowanych dla Bitcoin jest jest znacznie mniejsza.

Jedną z cech głównych BCH jest na pewno bezpieczeństwo. Ta kryptowaluta bazuje na blockchainie Bitcoin Core. Społeczność go określa jedną z odpornych najbardziej blockchainowych technologii. Jednak za Bitcoin ma znacznie większe wsparcie ze strony samej społeczności, co go czyni bardziej zdecentralizowanym.

Poza tym w odróżnieniu od BCH, BTC się znajduje w rękach użytkowników swoich. Na sam koniec dodajmy, że Bitcoin Cash jest ukierunkowaną kryptowalutą na bardzo szybkie płatności. Ma ona za zadanie spełnić obietnicę podstawową Bitcoina stając się Peer-to-Peer Electronic Cash. Wszyscy użytkownicy tejże sieci zyskują nie tylko na samym czasie, także na transakcyjnych opłatach, które są minimalne w przypadku BCH.


Więcej informacji


 • Charts

 • Historical Data

 • Markets

 • Social

 • Powiększenie
 • Godzina
 • Dzień
 • Tydzień
 • Miesiąc
 • Rok
 • Cały czas
 • Typ
 • Wykres liniowy
 • Wykres świecowy
* Waluta PLN
Cena historyczna za Bitcoin Cash
DataOtwartyZamkniętyWysokiNiskiWolumen
Bitcoin Cash Markets
#SourcePairWolumenCenaChangeUpdated