Kryptowaluta Chainlink Kurs Kalkulator Notowania Cena

Chainlink
LINK
73.43
0.00057200 BTC
Marketcap
29,623,439,204
Wolumen (24h)
7,401,139,568
W obiegu
401,509,556 LINK
Całkowita ilość
1,000,000,000 LINK

Chainlink Kalkulator

LINK

Co to jest kryptowaluta Chainlink?ChainLink jest jedną z kryptowalut, która bazuje na blockchainie Ethereum. Głównym zadaniem ChainLink jest utworzenie funkcjonalnych smart kontraktów, które będą współpracowały z zewnętrznymi źródłami informacji. W tym także nie stanowiących elementów głównego łańcucha.

Na tym tle, od podobnie działających kryptowalut, ChainLink wyróżnia się skoncentrowaniem na klientach biznesowych i instytucjach. Odnosi się to do podmiotów mających na celu przynależność do globalnej platformy.

ChainLink - podstawowe informacjeZa twórcę ChainLink uznaje się Siergieja Nazarova. W 2014 roku w San Francisco utworzył start-up Smart Contracts. Określenie ChainLink obejmuje nie tylko kryptowalutę, ale także platformę i firmę. Całość należy do Smart Contracts. Obowiązujące przepisy prawne i podotkowe sprawiły, że najlepszym rozwiązaniem dla twórców była rejestracja działalności na Kajmanach.

Przełom w pracach nastąpił w 2017 roku, a bezpośrednio przyłożyła się do tego zbiórka ICO. Już w czasie jej trwania, twórcy dokonywali przedstawienia przyszłej koncepcji, ukazującej bazowanie na współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami.

Z góry określono, że ilość tokenów nie może przekroczyć miliarda sztuk. Do przedsprzedaży przekazano aż 350 milionów. Minimalna wartość wpłaty na projekt wynosiła 100 ETH, dzięki temu inwestor otrzymywał w zamian 260 000 tokenów LINK.

Co ciekawe, już w ciągu niespełna pierwszej doby udało im się odnieść planowany sukces. Zebrali 32 milionów dolarów. Świadczyło to o konieczności wypełnienia luki na rynku kryptowalut obejmującą większych odbiorców.

ChainLink - uproszczenie transakcjiPopularność kryptowalut sprawiła, że coraz częściej dostrzegany jest problem związany z ograniczeniami w płaceniu wirtualnymi kryptowalutami na platformach, które nie współpracują z walutami cyfrowymi. W rezultacie wiele podmiotów nie może realizować takich transakcji, nawet pomimo posiadanych chęci.

Rozwiązaniem w takich sytuacjach ma być ChainLink. Głównym celem jest rozpowszechnienie płatności dokonywanych przy pomocy kryptowalut, stąd też są nawiązywane współprace z zewnętrznymi sieciami płatności.

2017 rok dla ChainLink oznaczał szansę ogromnego rozwoju. Pozwoliła na to integracja systemu z poszczególnymi usługami od organizacji SWIFT. SWIFT odpowiada za realizację międzynarodowych przelewów. Ponadto na swoim koncie posiada zawieranie współpracy z ubezpieczycielem AXA, producentem procesorów INTEL.

Warto dodać, że ChainLink przeszło także przez pomyślną integrację z siecią Ethereum, Bitcoin i Hyperledger. ChainLink nie spoczął na laurach, nieustannie dąży do realizowania postanowionych celów, w tym także innowacyjnych. Całość ma doprowadzić do rewolucji w smart kontraktach.

Sposób działania LINKChainlink to sposób na dokonanie tradycyjnej płatności wewnątrz sieci blockchain. Jej funkcjonalność może być wykorzystana także w sieci Ethereum. Choć docelowo jest dedykowana dla większych podmiotów, to z jej możliwości mogą korzystać także osoby prywatne.

Posiadanie coinów LINK jest konieczne do dokonywania płatności za usługi zewnętrznego transferu. W rzeczywistości oznacza to, że dokonywanie płatności dla zewnętrznego kontrahenta przy pomocy Ethereum, Bitcoina, Chainlinu wymaga uiszczenia prowizji. Po uregulowaniu określonej kwoty, platforma przechodzi do realizowania transakcji.

Także ka