Kryptowaluta Ethereum Kurs Kalkulator Notowania Cena

Ethereum
ETH
6,502.64
0.06782274 BTC
Marketcap
786,031,580,606
Wolumen (24h)
50,045,203,826
W obiegu
120,834,189 ETH
Całkowita ilość
120,834,189 ETH

Ethereum Kalkulator

ETH

Co to jest kryptowaluta Ethereum?Do niedawna nikt poważnie nie traktował możliwości handlu Ethereum (ETH) jak i innymi kryptowalutami. Obecnie cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że zyskały przyporządkowanie do legalnych aktyw w portfelach. Obecne ruchy graczy określane są jako "cyfrowa gorączka" i porównywalne są do gorączki złota z XIX wieku lub bańki internetowej z 2001 r. Stale odnotowujemy wzrost cen kryptowalut z uwagi na ich spopularyzowanie. W niniejszym artykule przedstawiamy, czym jest Ethereum, co go odróżnia od innych kryptowalut, a także jakie są możliwości handlu?

Do czego służy kryptowaluta EthereumEthereum to jedna z form waluty cyfrowej, która jest zarówno tworzona jak i przetrzymywana w formie elektronicznej. W odróżnieniu od tradycyjnych walut, nie ma możliwości jej wydruku. Z Bitcoinem łączy ją zdecentralizowana sieć płatnicza, co pozwala na dokonywanie anonimowych płatności internetowych, które nie opierają się na korzystaniu z usług bankowych lub postronnych osób. W rankingu kryptowalut, Ethereum zajmuje drugie miejsce, zaraz po Bitcoinie. Pomimo wielu podobieństw, występują znaczne różnice:

Technologia blockchain - Ethereum umożliwia szybsze tworzenie bloków (zapisywania transakcji na kryptowalutach), umożliwiając szybsze dokonywanie transakcji. W rezultacie, Ethereum, znajduje lepsze zastosowanie w przetwarzaniu transakcji.

Czas wykonywania transakcji - Ethereum, z uwagi na posiadaną technologię blockchain, pozwala na potwierdzenie tranzacji w przeciągu kilku sekund. W przypadku Bitcoina czas może wynosić ok. kilku minut.

Sieć - Technologia Ethereum została stworzona nie tylko do korzystania z kryptowalut, ale także do tworzenia aplikacji komputerowych. Z tego względu, jego posiadacze mogą również kodować i handlować innymi przedmiotami (m.in. kontraktami na sprzedaż mieszkań), co zwiększa aktrakcyjność kryptowaluty dla przedsiębiorstw.

Zyski z kopania - co 4 lata odnotowywany jest spadek o połowę zysku z kopania Bitcoina. Na dzień 11 października 2017 r. określono jego wartość na poziomie 12,5 BTC. Z kolei, w przypadku Ethereum, zyski z kopania są uzależnione od algorytmu Ethash, proof-of-work. Obecnie mają wartość 5 jednostek ether dla pojedynczego bloku.

Kurs Ethereum ETH NotowaniaDebiut Ethereum miał miejsce w 2013 r. Przedstawiony został w raporcie Vitalika Buterina, który jest programistą słynącym z zaangażowania w Bitcoina. Przedstawiał, że Bitcoinowi brauje języka skryptowego do dalszego rozwoju. Jego twierdzenia nie odnalazły poparcia u innych członków społeczności, dlatego nie zostały zrealizowane. Postanowił stworzyć nową platformę, która będzie oparta na uniwersalnym języku skryptowym.

Spostrzeżenia Buterina pozwoliły stworzyć rozszerzoną o nowe możliwości walutę cyfrową. Opiera się standardowo na technologii blockchain, jednak posiada również kontrakty peer-to-peer oraz inne praktyczne możliwości, m.in. Smart Contracts, Ethereum Virtual Machine.

Zastosowanie decentralizacji sprawia, że Ethereum o wiele rzadziej pada ofiarą oszustów i cenzury. Niekwestionowaną zaletą kryptowaluty jest wysoki poziom bezpieczeństwa w odniesieniu do tradycyjnych kontraktów i umniejszenia kosztów ponoszonych przez użytkowników.

Ethereum - wartośćW ostatnim czasie możliwy jest do zaobserwowania gwałtowny wzrost, który prawdopodobnie będzie się utrzymywał przez najbliższe miesiące. Rynek kryptowalut charakteryzuje się zmiennością, dzięki czemu graczom nie brakuje zastrzyku emocji. Każdy gracz musi zrozumieć jakie ryzyko wiąże się z obrotem Ethereum.

Niebywały szum związany z kryptowalutami sprawia, że dochodzi do wzrostu ich zmienności. To przekłada się na zwiększony popyt, ponieważ co raz więcej traderów i inwestorów chce na nich zarobić.

Handel Ethereum poprzez giełdę i kontrakty CFD

Handel ETH może odbywać się na kilku płaszczyznach. Najpopularniejsze jest założenie rachunku kryptowalut i korzystanie z giełdy Ethereum. Wówczas można nabyć kryptowalutę i przechowywać ją przez dowolny czas.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kontrakty na różnicę kursową. Kontakty pozwalają na otwieranie pozycji na wartości Ethereum, co umożliwia dokonywanie spekulacji odnośnie jej spadku lub wzrostu.

Zawieranie kontraktów nie wymaga posiadania kryptowaluty, ważne jest wyłącznie ustalenie ruchu cenowego. Atutem tych instrumentów pochodnych jest brak konieczności korzystania z portfela lub kupowania Ethereum na nieuregulowanych płaszczyznach.

Kontrakty na różnicę kursową są korzystne ze względu na występujące wahania ceny. Podczas handlu na CFD na Ethereum konieczne jest handlowanie przy wykorzystaniu dźwigni, co sprawia, że konieczny jest niewielki wkład do otworzenia pozycji i osiągnięcia takiej samej wartości inwestycji. Pozwala to na osiąganie większych zysków jak i strat. W przypadku dźwigni, należy pamiętać o tym, że zmienność przekłada się na radykalny wzrost ryzyka.

Ethereum coraz częściej jest określany jako wiodąca konkurencja dla Bitcoina. Przewyższa go z uwagi na zwiększoną ilość zastosowań, np. wymiana zabezpieczeń peer-to-peer, zakłady, a także crowdfunding w sieci.


Więcej informacji


 • Charts

 • Historical Data

 • Markets

 • Social

 • Powiększenie
 • Godzina
 • Dzień
 • Tydzień
 • Miesiąc
 • Rok
 • Cały czas
 • Typ
 • Wykres liniowy
 • Wykres świecowy
* Waluta PLN
Cena historyczna za Ethereum
DataOtwartyZamkniętyWysokiNiskiWolumen
Ethereum Markets
#SourcePairWolumenCenaChangeUpdated