Kryptowaluta Monero Kurs Kalkulator Notowania Cena

Monero
XMR
567.50
0.00432700 BTC
Marketcap
10,089,759,634
Wolumen (24h)
2,319,472,353
W obiegu
17,818,163 XMR
Całkowita ilość
0 XMR

Monero Kalkulator

XMR

Co to jest kryptowaluta Monero?

W zasadzie to każdego dnia jest tworzona nowa kryptowaluta oraz tokeny, a przynajmniej jak to dotychczas wyglądało. Jednak nie wszystkie kryptowaluty inne niż najstarszy Bitcoin stworzone zostały po 2017 roku. Na przykład weźmy Monero (XMR). Jest to kryptowaluta, która została w rzeczywistości wprowadzona w roku 2014. Przyniosła ona korzyści kluczowe właśnie w dziedzinie prywatności. Dzisiaj swoją uwagę skupimy na Monero, która jest jedną z najbardziej popularnych kryptowalut.

Monero - co to właściwie jest?Monero to bardzo znana kryptowaluta, która wprowadzona została w roku 2014. Kryptowaluta XMR zorientowana jest na prywatność oraz działa jako oprogramowanie otwarte w koncepcji blokowych łańcuchów. Open source oznacza, że oprogramowanie technologia są budowane, testowane czy też ulepszane poprzez świetną współpracę z użytkownikami.

Według Monero, ponad dwieście czterdzieści deweloperów swój wkład wniosło do projektu, z czego trzydzieści zostało oznaczonych jako podstawowa grupa.

Monero blockchain ma identyczną technologiczną logikę jak większość cyfrowych walut. Jest to logika, która leży u podstaw kryptowalut oraz zapewnia publiczną rachunkową księgę dla wszystkich transakcji w sieci. Moner to znana ze swojej prywatności, ponieważ została celowo zbudowana z uwagi na brak przejrzystości. Monero kryptowaluta tak została skonfigurowana, aby ukrywać tożsamość nadawców oraz odbiorców, jak i także kwotę każdej z transakcji.

Teraz już wiemy, czym jest Moner oraz jak dokładnie działa.

<h3Monero kontra Bitcoin

Wiele osób teraz może się zastanawiać: czy Bitcoin przypadkiem nie miał być anonimowy? Tak, ale jednak rzeczywistość jest inna pozornie...

Bitcoin tak naprawdę jest znany z anonimowości, ale istnieją przeróżne granice prywatności, którą ta kryptowata oferuje. Bitcoin zarówno rejestruje adresy z sieci Bitcoin, jak i także transakcje w blokowym łańcuchu, co otwiera dane dla zewnętrznych osób.

Kwestią kluczową jest to, że adresy nie są prywatne w pełni, chociaż Bitcoin używa nazw i adresów fałszywych. Dlaczego? Po prostu dlatego, że transakcje oraz adresy Bitcoina rejestrowane są w blockchain, zatem są one dostępne publicznie oraz identyfikowalne. Oznacza to zasadniczo, że istnieje szansa, że transakcje mogą być powiązane potencjalnie z tożsamością konkretnej osoby.

Monero crypto oferuje coraz więcej prywatności niż Bitcoin, ponieważ transakcje jego ukryte są za kryptografią, która to chroni adresy oraz kwoty przesyłane. Wszystkie zasadniczo transakcje Moner XMR "zasłonięte" są, co znacznie zwiększa prywatność wszystkich użytkowników. Jak widzimy jest znacząca różnica pomiędzy Monera a Bitcoin.

Kryptowaluta Monero to obrońca prywatnościXMR Monera opiera się na tak zwanych sygnaturach pierścieniowych oraz ukrytych adresach, co ukryć zdecydowanie pomaga tożsamość nadawcy oraz odbiorcy. Pierścieniowe sygnatury łączą klucz konta użytkownika z publicznymi kluczami z blockchain Monero. Osoby trzecie na pewno nie są w stanie zidentyfikować, który z kluczy jest publicznie dostępny, a który to jest od użytkownika, co eliminuje samą możliwość powiązania sygnatury oraz użytkownika.

Monera miesza swoje monety w zasadzie z każdą transakcją, czego na pewno nie posiadają inne kryptowaluty, jak na przykład ZEC (Zcash) oraz DSH (Dash). Dash w sobie łączy transakcje w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa identyfikacji każdego z użytkowników. Zcash również oferuje użytkownikom możliwość rezygnacji z tożsamości, a już nie wspominając o samej wartości transakcji.

Różnicą główną jest to, że wszelkie ustawienia prywatności Zcash opcjonalne są, podczas gdy Monero