Kryptowaluta Monero Kurs Kalkulator Notowania Cena

Monero
XMR
624.53
0.00837860 BTC
Marketcap
11,328,833,782
Wolumen (24h)
342,765,671
W obiegu
18,147,820 XMR
Całkowita ilość

Monero Kalkulator

XMR

Co to jest kryptowaluta Monero?

W zasadzie to każdego dnia jest tworzona nowa kryptowaluta oraz tokeny, a przynajmniej jak to dotychczas wyglądało. Jednak nie wszystkie kryptowaluty inne niż najstarszy Bitcoin stworzone zostały po 2017 roku. Na przykład weźmy Monero (XMR). Jest to kryptowaluta, która została w rzeczywistości wprowadzona w roku 2014. Przyniosła ona korzyści kluczowe właśnie w dziedzinie prywatności. Dzisiaj swoją uwagę skupimy na Monero, która jest jedną z najbardziej popularnych kryptowalut.

Monero - co to właściwie jest?Monero to bardzo znana kryptowaluta, która wprowadzona została w roku 2014. Kryptowaluta XMR zorientowana jest na prywatność oraz działa jako oprogramowanie otwarte w koncepcji blokowych łańcuchów. Open source oznacza, że oprogramowanie technologia są budowane, testowane czy też ulepszane poprzez świetną współpracę z użytkownikami.

Według Monero, ponad dwieście czterdzieści deweloperów swój wkład wniosło do projektu, z czego trzydzieści zostało oznaczonych jako podstawowa grupa.

Monero blockchain ma identyczną technologiczną logikę jak większość cyfrowych walut. Jest to logika, która leży u podstaw kryptowalut oraz zapewnia publiczną rachunkową księgę dla wszystkich transakcji w sieci. Moner to znana ze swojej prywatności, ponieważ została celowo zbudowana z uwagi na brak przejrzystości. Monero kryptowaluta tak została skonfigurowana, aby ukrywać tożsamość nadawców oraz odbiorców, jak i także kwotę każdej z transakcji.

Teraz już wiemy, czym jest Moner oraz jak dokładnie działa.

<h3Monero kontra Bitcoin

Wiele osób teraz może się zastanawiać: czy Bitcoin przypadkiem nie miał być anonimowy? Tak, ale jednak rzeczywistość jest inna pozornie...

Bitcoin tak naprawdę jest znany z anonimowości, ale istnieją przeróżne granice prywatności, którą ta kryptowata oferuje. Bitcoin zarówno rejestruje adresy z sieci Bitcoin, jak i także transakcje w blokowym łańcuchu, co otwiera dane dla zewnętrznych osób.

Kwestią kluczową jest to, że adresy nie są prywatne w pełni, chociaż Bitcoin używa nazw i adresów fałszywych. Dlaczego? Po prostu dlatego, że transakcje oraz adresy Bitcoina rejestrowane są w blockchain, zatem są one dostępne publicznie oraz identyfikowalne. Oznacza to zasadniczo, że istnieje szansa, że transakcje mogą być powiązane potencjalnie z tożsamością konkretnej osoby.

Monero crypto oferuje coraz więcej prywatności niż Bitcoin, ponieważ transakcje jego ukryte są za kryptografią, która to chroni adresy oraz kwoty przesyłane. Wszystkie zasadniczo transakcje Moner XMR "zasłonięte" są, co znacznie zwiększa prywatność wszystkich użytkowników. Jak widzimy jest znacząca różnica pomiędzy Monera a Bitcoin.

Kryptowaluta Monero to obrońca prywatnościXMR Monera opiera się na tak zwanych sygnaturach pierścieniowych oraz ukrytych adresach, co ukryć zdecydowanie pomaga tożsamość nadawcy oraz odbiorcy. Pierścieniowe sygnatury łączą klucz konta użytkownika z publicznymi kluczami z blockchain Monero. Osoby trzecie na pewno nie są w stanie zidentyfikować, który z kluczy jest publicznie dostępny, a który to jest od użytkownika, co eliminuje samą możliwość powiązania sygnatury oraz użytkownika.

Monera miesza swoje monety w zasadzie z każdą transakcją, czego na pewno nie posiadają inne kryptowaluty, jak na przykład ZEC (Zcash) oraz DSH (Dash). Dash w sobie łączy transakcje w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa identyfikacji każdego z użytkowników. Zcash również oferuje użytkownikom możliwość rezygnacji z tożsamości, a już nie wspominając o samej wartości transakcji.

Różnicą główną jest to, że wszelkie ustawienia prywatności Zcash opcjonalne są, podczas gdy Monero jest prywatne domyślnie. Inne kryptowaluty totalnie się nie mieszają domyślnie, co wzbudza pewne podejrzenie, gdy są mieszane monety z uwagi na wrażenie, że coś ukryte jest.

Monero swoje podejrzenia usuwa, ponieważ wszelkie monety mieszane są, a informacja jest ukrywana automatycznie. Użytkownicy, którzy pozostać chcą anonimowi, wydają się być w dużo lepsze sytuacji dzięki właśnie Monero.

Monero forex - wady oraz zalety prywatnościBardzo wysoki poziom prywatności oferuje masę korzyści. Każda Monero coin wymienna jest, bardzo podobnie jak waluta, która używana jest w sklepie lokalnym. Nie zależy po prostu Ci na tym, czy otrzymasz monetę X czy też Y - są one po prostu takie same. Być może się zastanawiasz - czy to nie dotyczy przypadkiem wszystkich kryptowalut? Możemy być zaskoczeni, gdy dowiemy się, że nie.

Bitcoiny rejestrowane są na blockchainie, który pokazuje całą historię transakcji. Oznacza to, że monety wiązać się mogą pewnego rodzaju zdarzeniami, także negatywnymi, jak chociażby kradzież. Monety te stać się mogą mniej pożądane. To tutaj Monero robi różnicę kluczową z uwagi na nacisk na prywatność. Oznacza to, że nie można dwóch monet XMR odróżnić od siebie na podstawie jedynie historii transakcji.

Jednocześnie jest to wyzwanie dla Monera, ponieważ siła prywatności uczyniła z niego monetę popularną dla rynków wątpliwych potencjalnie związanych z grami hazardowymi oraz narkotykami.


Więcej informacji


 • Charts

 • Historical Data

 • Markets

 • Social

 • Powiększenie
 • Godzina
 • Dzień
 • Tydzień
 • Miesiąc
 • Rok
 • Cały czas
 • Typ
 • Wykres liniowy
 • Wykres świecowy
* Waluta PLN
Cena historyczna za Monero
DataOtwartyZamkniętyWysokiNiskiWolumen
Monero Markets
#SourcePairWolumenCenaChangeUpdated